Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Analityka bezpieczeństwa społecznego

Pandemia koronawirusa postawiła przed nami wiele nowych wyzwań. Dla władz jednym z nich była próba zahamowania rozprzestrzeniania się COVID-19, co zmusiło ich do kontroli tego, czy obywatele przestrzegają dystansu społecznego, noszą maseczki i nie chodzą po ulicach z podwyższoną temperaturą. Nie tylko władze i urzędy musiały zmierzyć się z tymi problemami - stanęli przed nimi także pracownicy lotnisk, fabryk, dworców, magazynów, galerii handlowych i innych. Dzięki nowym technologiom możliwe jest kontrolowanie bezpieczeństwa społecznego poprzez oprogramowanie analityczne zainstalowane w systemach wizyjnych. 

Skanowanie termiczne

Kamery termowizyjne są rozwiązaniami mogącymi wykorzystywać sztuczną inteligencję (AI) do wykrywania podwyższonej temperatury ciała osób, które są w miejscach o dużym natężeniu ruchu lub gęsto zaludnionych, poprzez szybką kontrolę celów. Dzięki temu proces zachodzi szybko i automatycznie, a osoby z podwyższoną temperaturą, które mogą stanowić zagrożenie dla innych, sprawnie mogą zostać wyłonieni z tłumów. 

Nasze rozwiązania są w stanie zagwarantować wysoką dokładność odczytu, a dzięki szybkiej kontroli, powodują one niewielką lub żadną ingerencję w codzienną rutynę. Posiadają one łatwy i przejrzysty interfejs, który zapewnia intuicyjny przebieg kontroli, przejrzyste narzędzia alarmowania i raportowania oraz minimalne zaangażowanie personelu ochrony. Istnieje także możliwość dostosowania integracji z istniejącymi systemami kontroli dostępu.

Noszenie maseczki

Systemy wizyjne z naszymi programami do analityki są także w stanie wykrywać czy przestrzegane jest używanie maseczek i zgłaszać w przypadku naruszenia środków ochronnych COVID-19. Wszystko wykonywane jest bezpiecznie bez narażania personelu obiektu na ryzyko bliskiego kontaktu z osobami potencjalnie zakażonymi. Rozwiązania oprócz standardowych powiadomień w czasie rzeczywistym na ekranie monitora mogą także dostarczać informacje o naruszeniach na urządzenia mobilne oraz w formie raportów e-mail. Istnieje również możliwość generowania raportów i statystyk na podstawie zebranych informacji.

Dystans społeczny

Jedną z najważniejszych zasad radzenia sobie z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jest przestrzeganie dystansu społecznego, czyli poruszanie się w odległości 2m od innych osób.  Nasze rozwiązania zapewniają operatorom świadomość sytuacyjną w czasie rzeczywistym, którzy mogą wyzwalać alarmy, gdy ludzie znajdują się zbyt blisko siebie we wcześniej zdefiniowanym polu widzenia. Umożliwia to szybką ocenę i reagowanie na rozwijające się sytuacje, takie jak zgromadzenia grup lub wąskie gardła w ruchu pieszym.

Mają Państwo pytania lub są zainteresowani wyceną rozwiązania? Skontaktujcie się z nami! 

kontakt@TVprzemyslowa.pl

+48 61 8750 476

pixelpixelpixel