Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Analityki behawioralne

Analityka behawioralna - wykrywanie nietypowych zachowań za pomocą inteligentnych narzędzi

Narzędzia do analizy zachowań należą do ochrony proaktywnej. Dzięki sztucznej inteligencji błyskawicznie identyfikują zagrożenia i pozwalają na szybkie działanie prewencyjne. Umożliwiają specjalistom ds. bezpieczeństwa rejestrować zdarzenia w momencie ich wystąpienia i podejmować decyzje na podstawie sprawdzonych danych.

Działanie oprogramowania do wykrywania anomalii zachowań

Algorytm analizuje zdarzenia w czasie rzeczywistym i z archiwalnych baz danych wideo. Po wykryciu anomalii, jeśli prawdopodobieństwo zagrożenia jest powyżej zdefiniowanego progu, oprogramowanie decyduje o uruchomieniu alarmu i rozsyła powiadomienia do odpowiednich, wcześniej zdefiniowanych służb.

Algorytmy i funkcje:

Wykrywanie anomalii w ruchu osób i pojazdów

Narzędzie wykrywa nietypowe zdarzenia takie jak upadki, kucanie, czołganie się, czy włóczenie. W przypadku pojazdów rejestruje cofanie czy nielegalne parkowanie.

Wykrywanie walki i przemocy

Ten algorytm jest szkolony na zestawie danych zarejestrowanych z kamer CCTV w czasie rzeczywistym. Zgłasza anomalie w zachowaniu takie jak akty przemocy, bójki czy przepychanki.

Zapobieganie kradzieżom sklepowym

Funkcja wykrywania kradzieży jest uczona na podstawie zbioru danych wideo z kamer monitorujących. Donosi o nietypowym zachowaniu takim jak zabranie elementu i próba jego ukrycia. Ponieważ po zapłaceniu za towar klient podejmuje działania identyczne ze zdefiniowanym chowaniem przedmiotu, system analizuje całą powierzchnię sklepu z wyłączeniem strefy kas.

Detekcja dymu i pożaru

Funkcja uruchamia alerty dymu i ognia, gdy tylko niebezpieczne zdarzenia zostaną wykryte przez kamery.

Dla kogo?

Oprogramowanie wspiera codzienne operacje jednostek bezpieczeństwa i eliminuje wady związane z czynnikiem ludzkim. W przypadku potencjalnego zagrożenia przesłany alert zawiera informacje niezbędne do szybkiej i kompleksowej analizy zagrożenia i efektywnego planowania działań. Ta funkcja sprawdza się szczególnie w miejscach publicznych takich jak transport, uniwersytety, lotniska, szpitale, resorty turystyczne, centra handlowe czy przy monitoringu miasta.

Główne zalety:

  • Szybkość działania - analizuje klatki filmu w ciągu kilku sekund.
  • Dokładność. Obszerna baza danych i zdolność uczenia się algorytmu eliminuje ludzkie błędy. 
  • Oszczędność budżetu. Oprogramowanie działa z wieloma kamerami. Można je stosować dla całego systemu monitoringu.
  • Widok w czasie rzeczywistym - identyfikuje zagrożenia z kilku kamer jednocześnie. 
  • Przyjazny interfejs. Prosta kalibracja scenariusza i zdefiniowanie reguł pozwala na wstępną konfigurację w ciągu zaledwie kilku minut. Narzędzie generuje czytelne analizy.

Mają Państwo pytania lub są zainteresowani wyceną rozwiązania? Skontaktujcie się z nami! 

kontakt@TVprzemyslowa.pl

+48 61 8750 476

pixelpixelpixel