Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2022-03-24

Cyfrowa noktowizja SIONYX – czas na rewolucję

Noktowizja stara jak świat?

To może lekka przesada, ale faktycznie noktowizja znana jest już od niemal stu lat. Wynaleziona w 1926 r. i ulepszona w 1933 r. poprzez zastosowanie elektrooptycznego przetwornika obrazu noktowizja uległa niezliczonym ulepszeniom, przechodząc w kolejne generacje. Ulepszeniu uległa rozdzielczość obrazu, zmniejsza się ilość szumów, potrzebne jest coraz mniej światła z zewnątrz. Obraz wyświetlany przez noktowizory do niedawna był jednak monochromatyczny – wszyscy spotkaliśmy się z charakterystycznym zielonym obrazem z kamer noktowizyjnych, które popularne stały się także w łowiectwie, marynistyce, turystyce, a nawet popkulturze. Czy krokiem na przód nie byłby noktowizor, który pozwala na widzenie w ciemności, ale daje przy tym kolorowy obraz?

noktowizja obraz nocny

SIONYX - widzę w nocy, widzę w kolorze.

Nowoczesne kamery Aurora amerykańskiego producenta SIONYX działają jak standardowe kamery, z jedną zasadniczą różnicą – są super czułe na światło. Do tego stopnia, że nawet częściowo przesłonięte chmurami światło księżyca lub gwiazd wystarcza by kamery widziały w nocy niemal tak dobrze, jak w dzień – oddając również kolory otoczenia. W odróżnieniu więc od monochromatycznego obrazu klasycznej noktowizji, zauważymy dużo łatwiej czerwień znaku drogowego, pomarańcz kurtki zimowej oraz podskakującą na falach boję.

Nowość powinna budzić wątpliwości?

Oczywiście. Na szczęście seria SIONYX Aurora nie jest nowością – czy raczej jest, ale tylko na polskim rynku. W Stanach Zjednoczonych działa już od dłuższego czasu, czego potwierdzeniem jest wygranie kontraktu dla U.S. Army o wartości 20 mln $. Kamery SIONYX zostały wypróbowane przez tysiące użytkowników, a rozrastająca się marka udowadnia, że sprzęt jest  wysokiej jakości.

noktowizja obraz

Dla każdego coś dobrego

Kamery Sionyx Aurora dostępne są w kilku wariantach. Oto najważniejsze różnice między nimi:
Sionyx Aurora vs Aurora Pro vs Aurora Black

kamery noktowizyjne aurora

W każdych warunkach

Kamery Aurora pracują w szerokim zakresie temperatur od -20C do +50C i mają klasę szczelności IP67, dzięki czemu sprawdzą się w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Przy złej pogodzie robi się ciemno dużo szybciej niż w słoneczny dzień, ale po to właśnie jest ta kamera, prawda?

noktowizja w surowych warunkach
sionyx zestaw

Noktowizja dla każdego

Jedną z największych zalet kamer Aurora jest ich przystępna cena – dużo korzystniejsza niż w przypadku wielu podobnej klasy kamer noktowizyjnych. Pozwala to na jej masowe wprowadzenie w służbach bezpieczeństwa i służbach ratowniczych, oraz daje łatwiejszy dostęp do tych urządzeń prywatnym nabywcom.Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu.

Polecane

pixelpixelpixel