Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Detekcja broni

Inteligentne oprogramowania do detekcji broni

Narzędzia analityczne nowej generacji eliminują potrzebę ręcznego sprawdzania wielu godzin nagrań wideo. Są przeznaczone do rozpoznawania przedmiotów i wzorów zachowań w czasie rzeczywistym. Dzięki sztucznej inteligencji, zamiast bazować jedynie na wgranych scenariuszach, potrafią przetwarzać i wdrażać nowe wzorce zachowań.

Sposób działania

Inteligentne oprogramowania mogą być podpięte pod system monitoringu o dowolnej wielkości. Wykorzystują istniejącą infrastrukturę i działają na lokalnych systemach bezpieczeństwa. Są kompatybilne z większością modeli kamer o wysokiej rozdzielczości, w tym z kamerami na podczerwień. 

Narzędzia szybko wykrywają broń z wielu punktów wizyjnych. Gdy niebezpieczny przedmiot znajdzie się w polu widzenia kamer, system automatycznie generuje powiadomienia do ochrony obiektu i żąda przesłania alertu do dodatkowych organów bezpieczeństwa. W połączeniu z funkcją rozpoznawania twarzy oraz z analizą wzorców zachowań technologia ta umożliwia natychmiastową identyfikację przestępcy. 

Szybkie wykrywanie broni na monitorowanym obszarze jest podstawą zapobiegania i identyfikacji najbardziej realnych zagrożeń. System informuje o potencjalnym niebezpieczeństwie, zanim dojdzie do przestępstwa. Dzięki swojej precyzji minimalizuje również ryzyko fałszywych alarmów.

Algorytm jest w stanie zidentyfikować pod każdym kątem broń taką jak pistolet, nóż czy strzelba. Może być również skonfigurowany na wykrywanie ludzi, pojazdów czy konkretnych przedmiotów.

Dla kogo?

Oprogramowanie jest szczególnie przydatne dla agencji ochrony, które współpracują ze  sklepami nocnymi, stacjami paliw, bankami, hotelami, czy centrami handlowymi. Stanowi również nieodłączny element skutecznej prewencji przed atakami na lotniskach międzynarodowych, podczas wydarzeń masowych czy na przejściach granicznych.

Funkcja detekcji broni pozwala na:

- Przeszukiwanie w czasie rzeczywistym setek plików z wielu źródeł bazowych.

- Dokładne monitorowanie pod kątem bezpieczeństwa dużych obiektów i zatłoczonych miejsc.

- Eliminację ludzkich błędów.

- Zminimalizowanie liczby fałszywych alarmów.

- Połączenie z funkcjami rozpoznawania twarzy, wykrywania włamań czy rozpoznawania tablic rejestracyjnych dla najwyższego poziomu ochrony miejsc i obiektów.

Główne zalety

  • Szybkość działania. Oprogramowanie informuje o potencjalnym zagrożeniu w ciągu maksymalnie dwóch sekund.
  • Dokładność. Analiza obszernej bazy danych z wielu źródeł pozwala na detekcję broni nawet w zatłoczonych miejscach.
  • Oszczędność budżetu. Narzędzie działa z lokalnymi systemami monitoringu i nie wymaga zakupu specjalnych kamer.
  • Widok w czasie rzeczywistym. System identyfikuje potencjalne zagrożenia z wielu punktów wizyjnych jednocześnie.
  • Przyjazny interfejs pozwala na intuicyjną obsługę.

Mają Państwo pytania lub są zainteresowani wyceną rozwiązania? Skontaktujcie się z nami! 

kontakt@TVprzemyslowa.pl

+48 61 8750 476

pixelpixelpixel