Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Detekcja i rozpoznawanie twarzy

Inteligentne oprogramowania do detekcji i rozpoznawania twarzy

Dostępne oprogramowania nowej generacji przeznaczone są do szczegółowej analizy monitorowanej przestrzeni. Wykluczają ludzkie błędy i zbierają liczbę danych niemożliwą do uzyskania w normalnym trybie obserwacji. Narzędzia są dopasowane do większości kamer  IP. Dzięki nim uzyskujemy dane z wielu punktów wizyjnych jednocześnie. Mają też zdolność inteligentnego uczenia się - w trakcie użytkowania gromadzą zdarzenia i na ich podstawie działają z większą dokładnością.

Działanie

Narzędzia analityczne wykorzystują informacje z poszczególnych klatek i określają czy obraz zawiera osobę. W ten sposób eliminują fałszywe alarmy. Jeśli wykryto człowieka, a jego twarz jest widoczna, oprogramowanie użyje funkcji rozpoznawania twarzy. Zgodnie z prawem o ochronie danych osobowych, cechy wyglądu są przechowywane jako wektory binarne, z których nie można zrekonstruować konkretnych rysów. Tym samym system nie poda danych osoby, ale ustali, że rozpoznana twarz nie należy do bazy.

Algorytmy i funkcje

Poprzez tworzenie list zabezpiecza się budynki, stadiony, sklepy lub domy. Twarz dodana do czarnej lub białej listy generuje konkretne zdarzenie w systemie, na podstawie którego wywołana jest akcja. Tę funkcję stosuje się przy szukaniu zagrożenia lub np. pojawieniu się osoby VIP.

Tryb kryminalistyczny 

Funkcja stosowana głównie w dochodzeniach policyjnych. Algorytm korzysta z bazy twarzy dostępnej na żywo lub z archiwalnych filmów i obrazów. Skraca czas poszukiwań sprawcy z kilku dni do nawet kilku minut.

Przykłady użycia:

  • Handel detaliczny

Oprogramowanie wylicza czas retencji klienta i liczbę ponownych wizyt w określonym przedziale czasu. Służy również do segmentacji klientów według płci i wieku. Dzięki temu ułatwia zarządzanie asortymentem i dostosowanie produktów i usług do klientów. Dodatkowo funkcja zabezpiecza sklep przed złodziejami. Podejrzani mogą zostać umieszczeni na czarnej liście, a system poinformuje ochronę, gdy taka osoba wejdzie na teren obiektu.

  • Dochodzenia kryminalne

Analiza na żywo wykrywa twarze i używa trybu czarnej listy do generowania powiadomień. Jednocześnie tryb kryminalistyki używa zebranej bazy danych do tworzenia szczegółowych raportów.

Główne zalety:

  • Oszczędność budżetu. Oprogramowanie działa z wieloma kamerami. Można je stosować dla całego systemu monitoringu zamiast inwestowania w oddzielnie w kamery z funkcją detekcji twarzy.
  • Dokładność danych -  do 95% trafności. Margines błędu dotyczy oświetlenia, warunków atmosferycznych lub ustawień danej kamery.
  • Widok w czasie rzeczywistym identyfikuje osoby na podglądzie z kilku kamer jednocześnie.  Z punktu widzenia dostawców zabezpieczeń identyfikacja twarzy to najważniejsza funkcja. 
  • Przyjazny interfejs. Prosta kalibracja scenariusza i zdefiniowanie reguł pozwala na wstępną konfigurację w ciągu zaledwie kilku minut. Narzędzie generuje czytelne raporty i analizy.
  • Dostosowane raporty. Podaje statystyki w zależności od położenia kamery, czasu i obszaru.

Ten sam system odpowiada też za obliczanie obłożenia. System alarmowy zostaje włączony,  jeśli zostanie przekroczony prób graniczny. Tym samym narzędzie uzupełnia cały system kontroli dostępu do obiektu.

Mają Państwo pytania lub są zainteresowani wyceną rozwiązania? Skontaktujcie się z nami! 

kontakt@TVprzemyslowa.pl

+48 61 8750 476

pixelpixelpixel