Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Fotokite Sigma - dron na uwięzi

Fotokite Sigma - dron na uwięzi

 • Dron na uwięzi Fotokite Sigma
0,00 zł
netto
Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupyFotokite Sigma to specjalistyczny bezzałogowy statek powietrzny zaprojektowany do szybkiego rozpoznania, monitoringu oraz nadzoru z powietrza. Przeznaczony do długotrwałych autonomicznych lotów na uwięzi.

NOWOŚĆ na polskim rynku !!!

Zwiększenie świadomości sytuacyjnej, rozpoznania miejsca w pierwszych minutach jest kluczowym elementem w łańcuchu dowodzenia. Jednym przyciskiem dron stratuje na ustaloną przez nas wysokość. Dzięki szybkiemu widokowi z powietrza otrzymujemy, kluczowe informacje wpływające na działania samych ratowników podczas pożarów, wypadków drogowych i innych działaniach. Wykorzystanie systemu poprzez widok z lotu ptaka ma ogromne znaczenie w misjach poszukiwawczo-ratunkowych osób zaginionych oraz poszkodowanych w klęskach żywiołowych bądź zdarzeniach masowych. 

 

Najważniejsze zalety systemu to :  

 • zbieranie informacji operacyjnych, stałej ocenianie ryzyka i zagrożeń oraz dostęp i gromadzenie obrazu operacyjnego od samego początku trwania działań;
 • wspomaga proces zarządzania i reagowania podczas zdarzeń;
 • przyspiesza decyzyjność, poprawia komfort zarządzania zasobami zespołu na miejscu zdarzenia, daje możliwość monitorowania działań ratowników, miejsca zdarzenia oraz efektów podejmowanych decyzji i działań;
 • przesyła obraz na żywo do tabletu kierującego działaniami ratowniczymi, a w razie potrzeby do sztabu akcji poprzez transmisję internetową;
 • umożliwia obserwowanie z lotu ptaka ( z wykorzystaniem kamery optycznej oraz termowizyjnej ) terenu, na którym  prowadzone są działania ratowniczo-gaśnicze;

Proste, szybkie, intuicyjne i niezawodne rozwiązanie.

Fotokite startuje, pracuje i ląduje automatycznie bez konieczności nadzoru, a czas jego pracy jest praktycznie NIEOGRANICZONY. Już od pierwszych sekund kierujący działaniami otrzymuje pełen obraz sytuacji na żywo, urządzenie uruchamiane jest za jednym naciśnięciem przycisku. Fotokite Sigma nie wymaga żadnego czasu konfiguracji, kalibracji ani pilotażu. W ciągu kilku sekund użytkownik uzyskuje dostęp z powietrza do miejsca zdarzenia, na wysokości do 45 m!

Wysokość Fotokite Sigma jest kontrolowana za pomocą paska przewijania na dołączonym tablecie, a kąt i obracanie kamery i samo urządzenie Fotokite jest kontrolowane za pomocą prostego gestu podwójnego dotknięcia, aby przyciągnąć i wypośrodkować dokładnie na obranym celu.

Użycie tzw. "uwięzi" (ultracienki wzmocniony przewód) umożliwia niezależny od GPS lot (nie ma potrzeby pilotowania). Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczną, niezawodną, autonomiczną pracę podczas każdej misji. 

Lekkie, solidne i wytrzymałe urządzenie.

System Fotokite Sigma składa się z:

 • stacji naziemnej, 
 • jednostki latającej (latawca),
 • uwięzi zapewniającej połączenie między stacją a latawcem 
 • wytrzymałego tabletu z dedykowanym oprogramowaniem.

Stacja naziemna zapewnia nieprzerwane zasilanie i bezpieczną komunikację na uwięzi z latawcem. Reguluje wysokość latawca, zapewniając jednocześnie stałe napięcie oraz stabilną i dokładną pozycję. Pojedyncza walizka transportowa o wadze 9 kg. wyposażona została w:

 • zwijarkę zaprojektowaną do rozwijania i zwijania uwięzi;
 • wskaźniki stanu LED, które informują użytkownika o statusie lotu i gotowości do pracy;
 • przycisk awaryjnego lądowania , który umożliwia użytkownikowi szybkie i awaryjne zakończenie lotu;
 • akumulator zapasowy, który zapewnia systemowi zasilanie w sytuacji zaniku zasilania zewnętrznego.

Dron/Latawiec

jest aktywnie uwiązanym systemem sUAS (ang. small Unmanned Aircraft System - mały system bezzałogowego statku powietrznego) z konfiguracją sześciu silników, zaprojektowanym do niezawodnego działania w wielu różnych warunkach środowiskowych i pogodowych. Został skonstruowany z ultralekkiej ramy wykonanej z włókna węglowego co daje łączną wagę latawca zaledwie 1,2 kg, zapewniającej solidne, trwałe i gotowe do transportu rozwiązanie. Latawiec wyposażony został w system GPS oraz awaryjne zasilanie, który załączy się w sytuacji nieoczekiwanego zerwania uwięzi lub zaniku zasilania. Dzięki systemowi latawiec sam wyszukuje i ląduje w stacji dokującej. 

Wyposażony w:

 • wewnętrzny akumulator zapasowy, który pozwala mu bezpiecznie wykonać awaryjne kontrolowane opadanie podczas niespodziewanej utraty zasilania na ziemi lub krytycznej awarii uwięzi,
 • światła nawigacyjne - podczas lotu z dolnej i górnej części latawca emitowane są światła nawigacyjne, które pomagają w orientacji i widoczności,
 • system dwóch kamer optycznej oraz termicznej, 

Uwięź jest połączeniem pomiędzy stacją naziemną a latawcem i zapewnia ciągłe źródło zasilania, jak
również bezpieczną komunikację z latawcem i modułami kamer.

Cechy użytkowe:

 • możliwość wydłużenia, w celu osiągnięcia maksymalnej wysokość lotu 45 m od stacji
  naziemnej,
 • jest wymienialna przez użytkownika i posiada system szybkiego zwalniania z jednostki
  latającej.
 • zaprojektowana tak, aby kołysać się i reagować na warunki wietrzne w cylindrycznym
  obszarze o promieniu 2,5 m od stacji naziemnej.

 

Fotokite uwięź

System kamer.

Latawiec jest wyposażony w zamontowaną na gimbalu konfigurację czujników z dwoma kamerami:

 • kamera termowizyjna IR,
 • kamera optyczna CMOS do słabego oświetlenia

Strumień video z obu kamer jest jednocześnie przekazywany do użytkownika w celu zapewnienia
wizualnej informacji zwrotnej i nagrywania, może być nagrywany w sposób ciągły. Materiał filmowy może być odtwarzany w czasie rzeczywistym podczas lotu za pomocą funkcji śledzenia (Backtrack).

 

Fotokite latawiec widok na kamery

 

Warunki użytkowania.

Fotokite Sigma posiada stopień ochrony IP55. Daje to gwarancję gotowości do pracy w deszczowych, śnieżnych czy wietrznych warunkach pogodowych. Zaprojektowany z systemem automatycznego wykrywania niebezpiecznych warunków wietrznych -  urządzenie samodzielnie dostosowuje swoją wysokość do bezpiecznych warunków operacyjnych, dzięki czemu nie ma konieczności monitorowania lub pilotowania systemu. Użytkowanie w porze nocnej lub niesprzyjające warunkach pogodowych nie stanowią problemu dla Fotokite, dzięki wzmocnionej konstrukcji i możliwościom obrazowania termicznego. Zakres temperatur dla urządzenia to przedział od  -10°C do 40°C .

 

Fotokite Sigma działanie w trudnych warunkach pogodowych

 Najistotniejsze zalety produktu.

 • natychmiastowy pełen podgląd miejsca prowadzonych działań,
 • nieograniczony czas lotu - 24 godziny bez przerwy (tak długo, jak pojazd pracuje lub jest podłączony do zasilania z lądu),
 • aplikacja Fotokite Live - strumieniowe przesyłanie obrazu na żywo z kamer, zdalnie na adresy IP określone przez użytkownika,
 • trzy warianty konfiguracji systemu: mobilna w wytrzymałej skrzyni Peli,  otwierana wersja dachowa połączona z samochodem oraz wersja montowana na podeście wysuwanym ze skrytki, 
 • Fotokite Autopilot niezależny od GPS - brak potrzeby pilotowania, w pełni autonomiczne startowanie, lot i lądowanie,
 • prostota i intuicyjność obsługi Fotokite Sigma - natychmiastowa gotowość do wdrożenia, automatyczna sekwencja uruchamiania jest dostępna po jednym naciśnięciu przycisku.
 • termowizja - wyposażenie w kamery termowizyjne, o słabym oświetleniu, jak i kamery termowizyjne FLIR, rozdzielczość termiczna wideo wynosi 320 x 256/30 fps, a wideo RGB przy słabym oświetleniu z 5-krotnym zoomem cyfrowym to 720p/30 fps.
 • maksymalna wysokość do 45 m - system obejmuje automatyczną redukcję wysokości, jeśli wiatr przekroczy próg bezpieczeństwa działania urządzenia,
 • spełnia normę IP55 - umożliwia działanie w deszczu, śniegu i przy wietrze

 

System Fotokite widok na działania straży pożarnej

 

Konfiguracja.

Fotokite Sigma bezproblemowo można zintegrować z nowymi i istniejącymi pojazdami. Jest narzędziem oferowanym w następujących konfiguracjach montażowych:

 • Skrzynia zamontowana na dachu
  Konfiguracja dachowa jest podstawową konfiguracją Fotokite, umożliwiającą natychmiastowe uzyskanie zwiększonej świadomości sytuacyjnej, bez konieczności wykonywania manualnych manipulacji. Zaprojektowana z myślą o integracji w pojazdach klasy SUV i większych, konfiguracja ta umożliwia uruchomienie urządzenia jednym naciśnięciem przycisku w ciągu 15 sekund od przybycia na miejsce zdarzenia.
 • Walizka transportowa
  Konfiguracja w walizce transportowej pozwala na wymienne korzystanie z urządzenia pomiędzy pojazdami i zapewnia elastyczność podczas rozmieszczania systemu na miejscu zdarzenia. To przenośne rozwiązanie pozwala na bardziej precyzyjne ustawienie urządzenia najbliżej miejsca zdarzenia, przy czasie rozstawienia wynoszącym około 90 sekund.

 

Jak działa FOTOKITE Sigma?

Fotokite Sigma jest gotowy do wdrożenia natychmiast po przybyciu na miejsce. Automatyczna sekwencja uruchamiania bez użycia rąk jest dostępna po naciśnięciu przycisku. Twój wytrzymały tablet Fotokite automatycznie łączy się i zaczyna wyświetlać inteligencję z powietrza w czasie rzeczywistym. Zorientuj widok kamery lub wysokość rozmieszczenia za pomocą prostych gestów przesuwania. Inteligencja dostarczana z prostych i trwałych przeglądów lotniczych pomoże Ci w uzyskaniu potrzebnych informacji, gdy są one najbardziej potrzebne.
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
pixelpixelpixel