Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2020-10-26

Kamera SX800 jako narzędzie do rozpoznawania tablic rejestracyjnych z dużych odległości

W pracy policji, straży miejskiej lub innych służb można wykorzystać obserwację dalekosiężną do rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Bardzo dobrym narzędziem do tego celu jest kamera Fujinon SX800 z 40-krotnym zoomem optycznym. Dlaczego akurat ona?

Wysoce wydajna stabilizacja obrazu

Duży zoom optyczny to nie wszystko - co nam z niego, jeśli przybliżony obraz podlega drganiom, przez co tablice stają się nieczytelne? Właśnie dlatego kamera SX800 łączy ze sobą optyczną i elektroniczną stabilizacją obrazu, co daje bardzo dobry obraz nawet przy dużym przybliżeniu. Kamera Fujinon ma szeroki zakres ogniskowej - od 20 do 800 mm, a obiektyw dodatkowo ma 1.25-krotny zoom cyfrowy. Wszystko to daje możliwość obserwacji bardzo dobrej jakości z nawet 1.5 km.

Dwa rodzaje stabilizacji obrazu zastosowane w SX800 kompensują drgania kamery, które często wywoływane są podmuchami wiatru lub innymi wibracjami związanymi z otoczeniem kamery. Bardzo dużą skuteczność kamery można zauważyć w trybie pracy ultra-telefoto, gdzie na jakość obrazu wpływają nawet minimalne drgania. 

Niesamowicie wydajna stabilizacja obrazu jest zapewniona przez użycie nowych technologii:

- precyzyjne czujniki żyroskopowe, wykrywające nawet te drgania, które przez inne urządzenia były niewykrywalne,

- silnik liniowy, który zapewnia zaawansowany poziom dokładności i skuteczności śledzenia.

SX800 - dobry obraz z dużej odległości

Na dobrą jakość obrazu w kamerze SX800 wpływają także inne technologie i czynniki. Kamera Fujinon jest wyposażona w technologię przetwarzania obrazu zapewniającą przejrzystość zamglonych obrazów, które są wywołane dyfuzją światła, mgłą lub kurzem. Oprócz tego kamera redukuję efekt Heat Haze, czyli migotanie ciepłego powietrza, które spowodowane jest dużą różnicą temperatur otoczenia. Ponadto dzięki zastosowaniu czułego przetwornika kamera SX800 sprawdza się świetnie także w słabych warunkach oświetleniowych. 

Możliwość podpięcia oprogramowania LPR

Kamera Fujinon SX800 pozwala na obserwację tablic rejestracyjnych samochodów z dużej odległości, przy słabych warunkach oświetleniowych, wietrze, mgle i innych niesprzyjających warunkach - dzięki zewnętrznemu oprogramowaniu LPR oprócz samej obserwacji może ona także rejestrować i odczytywać numery rejestracyjne samochodów. Podpięcie jej do takiego oprogramowania daje bardzo dużo możliwości, jak np. automatyczne sprawdzanie numerów rejestracyjnych pojazdów i porównywanie ich z własną bazą takich numerów - jeśli któryś z nich zostanie wykryty, to użytkownik zostanie o tym poinformowany.

Możliwość zamontowania na obrotnicy

Kamerę SX800 można dodatkowo zamontować na obrotnicy. Dzięki obrotnicy kamera Fujinon może być łatwo i precyzyjnie skierowana na interesujący nas obszar obserwacji. W naszej ofercie dostępnych jest kilka takich obrotnic, co pozwala na wybranie tej najodpowiedniejszej. Jedną z nich jest obudowa Zippermast, która jest mobilna i można ją zamontować np. na trójnogu. 

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu - chętnie odpowiemy także na wszystkie pytania.

Polecane

pixelpixelpixel