Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Liczenie osób i pojazdów

Inteligentne narzędzia do analizy ruchu osób i pojazdów

Dostępne oprogramowania nowej generacji do szczegółowej analizy ruchu osób i pojazdów są kompatybilne z większością kamer IP. Dzięki nim możemy przetwarzać dane statystyczne z wielu punktów wizyjnych jednocześnie. Eliminują one potrzebę fizycznego obserwowania setek obiektów i zdarzeń. System określa częstotliwość ruchu, obłożenie, tworzy mapy termiczne i wychwytuje anomalia w zachowaniu ludzi i pojazdów.

Narzędzia sztucznej inteligencji wykluczają ludzkie błędy i zbierają liczbę danych niemożliwą do uzyskania w normalnym trybie monitoringu. Mają też zdolność uczenia się. Dzięki temu z czasem popełniają mniej błędów i działają z większą precyzją. Pozwalają na śledzenie i liczenie obiektów w przestrzeni, w czasie rzeczywistym. Zebrane w ten sposób informacje pozwalają na optymalizację operacji biznesowych i ułatwiają firmom podejmowanie strategicznych decyzji. 

Główne zalety oprogramowania do analizy ruchu

Oszczędność czasu przez eliminację ręcznego liczenia i analizowania obszernych danych.

Optymalizacja budżetu przez dostosowanie liczby pracowników i pracę urządzeń w zależności od obłożenia.

Dokładność danych - bardzo niski współczynnik błędów.

Przyjazny interfejs - łatwość w instalacji, użytkowaniu i utrzymaniu.

Algorytmy i funkcje software`u do analizy ruchu obiektów

Analiza częstotliwości ruchu. Ta funkcja zlicza osoby lub przedmioty wchodzące bądź wychodzące z zaznaczonego obszaru. Filtrowanie danych pozwala na dostosowanie statystyki do własnych potrzeb. Każdy kanał w oprogramowaniu może odpowiadać za dowolną liczbę liczonych stref. 

Analiza obłożenia. Przedstawia na jednym monitorze jeden lub więcej zliczanych obszarów. Wysyła powiadomienia w zależności od ustawionych limitów przepustowości. Podaje statystyki obłożenia wskazanego obszaru np. parkingu lub zamkniętego obiektu. Jest to jedna z najczęściej wykorzystywanych funkcji do efektywnego zarządzania.

Mapa cieplna. Pokazuje, który obszar jest częściej odwiedzany. Dostosowuje wizualizacje i przedstawia natężenie ruchu w intuicyjnej mapie kolorystycznej. Ma możliwość filtrowania w czasie.

Analiza nieszablonowych zachowań ludzkich. Narzędzie wykrywa nietypowe zdarzenia dla osób takie jak upadki, kucanie, a nawet czołganie się, a w przypadku pojazdów: cofanie czy nielegalne parkowanie. Zwiększa tym samym poziom bezpieczeństwa.

System raportowania z interaktywnymi statystykami umożliwia przeglądanie danych według czasu, typu obiektu, konkretnej kamery lub zakresu na monitorowanym obszarze. Alerty otrzymujemy przez e-mail lub aplikację. Mogą być wysłane do dowolnej liczby odbiorców lub zapisane automatycznie na urządzeniu.

 

Przykłady użycia:

Dla kogo?

Te rozwiązania są szczególnie cenne dla hoteli, banków, sklepów detalicznych, galerii handlowych, parkingów, korporacji, lotnisk, ulic miejskich, atrakcji turystycznych czy parków rozrywki. Dzięki inteligentnym oprogramowaniom otrzymamy informacje statystyczne pozwalające dokładnie określić np. godziny szczytu w ruchu ulicznym, najczęściej używane atrakcje w parku czy czas odwiedzin sklepu w galerii handlowej. Oprócz optymalizacji procesów biznesowych ważnym również aspektem jest wychwytywanie anomalii w zachowaniach, tak by zwiększyć poziom bezpieczeństwa na monitorowanym obszarze.

Mają Państwo pytania lub są zainteresowani wyceną rozwiązania? Skontaktujcie się z nami! 

kontakt@TVprzemyslowa.pl

+48 61 8750 476

pixelpixelpixel