Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek" (polityka cookies), która rozszerza możliwości działania sklepu

Kamera bezprzewodowa IP PTZ, SONY SNC-RH164 z kartą sieciową Sony SNCA-CFW5, AC 24V, ONVIF

Kamera IP PTZ, zewnętrzna, dzień/noc, o rozdzielczości 1280x720, H.264, MPEG-4, JPEG, przetwornik CMOS 1/3 HD, o czułości Dzień: 2,1 lx (XDNR wł., VE wł., tryb długiej ekspozycji wył., 50 IRE IP/analogowe) Noc: 0,19 lx (XDNR wł., VE wł., tryb długiej ekspozycji wył., 50 IRE IP/analogowe), z obiektywem f=5,1 do 51 mmm o kącie widzenia od 5,4 do 50 stopni, z zoomem optycznym 10x, karta wireless Sony SNCA-CFW5, zasilana AC 24V, ONVIF, gwarancja 36 miesięcy (opcja 60 miesięcy z Prime Support).

Gwarancja: 36 miesięcy (opcja 60 miesięcy z Prime Support - SNC)
Darmowy transport

Więcej szczegółów


Producent: Sony

15 530,47 PLN
12 626,40 PLN netto

Stosunek S/N Ponad 50 dB
Przetwornik Przetwornik CMOS 1/3 HD, dzień/noc
Czułość Dzień: 2,1 lux (XDNR wł., VE wł., tryb długiej ekspozycji wył., 50 IRE IP/analogowe) Noc: 0,19 lux (XDNR wł., VE wł., tryb długiej ekspozycji wył., 50 IRE IP/analogowe)
Rozdzielczość 1280x720, 1024x576, 800x480, 768x576, 640x480, 640x368, 384x288, 320x240, 320x192
Liczba klatek na sekundę H264/MPEG-4: 30 klatek/sekundę (1280x720), JPEG: 10 klatek/sekundę (1280x720)
Format kompresji H.264, MPEG-4, JPEG
Obiektyw (kąt widzenia) f=5,1 do 51 mm (Od 5,4 do 50 stopni), F1,8 (obiektyw szerokokątny), F2,1 (teleobiektyw)
Liczba wyjśc wideo Zespolony sygnał wizyjny (1Vp-p)
Audio kompresja:G.711/G.726,
Mini-jack (monofoniczne), wejście mikrofonowe/wejście liniowe (MIC IN/LINE IN): 2200 ohmów, zasilanie o napięciu 2,45 V (prąd stały),
Mini-jack (monofoniczne), maksymalny poziom sygnału wyjściowego: 1 VRMS
Detekcja ruchu Tak (z wbudowanym filtrem końcowym)
Kompatybilne systemy operacyjne Windows XP, Windows Vista
Obrót w poziomie Ciągły obrót w zakresie 360 stopni
Obrót w pionie 210 stopni (z funkcją E-flip)
Szybkość obrotu w poziomie 400 stopni/sekundę (maksymalnie)
Szybkość obrotu w pionie 400 stopni/sekundę (maksymalnie)
Zoom optyczny x10
Obsługiwane protokoły IPv4, IPv6, TCP, UDP, ARP, ICMP, IGMP, HTTP, HTTPS, FTP (klient/serwer), SMTP, DHCP, DNS,NTP, RTP/RTCP, RTSP, SNMP (MIB-2)
Waga Ok. 4,3 kg
Wymiary 238 x 344 mm
Zasilanie 24 V AC
Pobór mocy Maks. 80 W
Temperatura pracy Od -40 do +50°C
AWB AGC i podobne funkcje AGC:Automatycznie/Ręcznie (od -3 do +18 dB),
AWB:Automatycznie, wewnątrz, na zewnątrz, ustawienie balansu bieli przez jedno naciśnięcie, ręcznie
WY/WE alarmowe 2/4
Migawka Elektroniczna Od 1/2 do 1/10 000 s
Interfejs szeregowy RS-232C, RS-422/RS-485 (protokół PELCO D)
W ramach dostawy Górna osłona przeciwsłoneczna, złączka bagnetowa, osłony wodoodporne, śruby, instrukcja instalacji, płyta CD-ROM (instrukcja obsługi, zestaw narzędzi SNC), taśma do mocowania kabli, kable
Pozostałe funkcje Zaawansowane wykrywanie dźwięku, liczba klientów:10, 10BASE-T/100BASE-TX (RJ-45), Gniazdo kart CF x1,
Technologia Wide-D Nie
Technologia Visibility Enhancer Tak
Technologia XDNR Tak
ONVIF Tak
Wi-Fi karta wireless Sony SNCA-CFW5

Kamera kopułkowa PTZ HD z serii SNC-RH164 wyposażona w obudowę ochronną klasy IP66, odporną na uderzenia osłonę kopułkową oraz wyjątkowy zintegrowany układ wentylacyjny i osłonę przed światłem słonecznym, jest przeznaczona przede wszystkim do intensywnie eksploatowanych systemów monitoringu zewnętrznego. Kamera kopułkowa PTZ HD z serii SNC-RH164 zapewnia doskonałą jakość obrazu o rozdzielczości HD (1280x720, 30 klatek/sekundę) i proporcjach 16:9. Tak wyraźny obraz w połączeniu z najnowocześniejszą technologią przetwarzania obrazu i funkcją szybkiego obrotu sprawia, że kamera RH164 jest jedną z najwydajniejszych kamer stosowanych w systemach telewizji przemysłowej CCTV na rynku. Dzięki całkowitemu kątowi pochylenia sięgającemu 210° i możliwości ciągłego, szybkiego obrotu w zakresie 360° kamera ta umożliwia monitorowanie szerokiego obszaru — szybko i przy zachowaniu wysokiej szczegółowości obrazu. Ze względu na tę funkcjonalność urządzenie to jest oczywistym wyborem w przypadku strategicznych systemów telewizji przemysłowej, w tym systemów monitorowania lotnisk, granic i ruchu.

Czas instalacji i serwisowania tej kamery został skrócony dzięki zastosowaniu nowo opracowanego uchwytu sufitowego z mechanizmem szybkiego zwalniania, który znacznie przyspiesza instalowanie i odłączanie kamery.

Ponadto kamery z serii SNC-RH są zgodne ze standardami ONVIF (Open Network Video Interface Forum), co zapewnia ich bezproblemowe współdziałanie z rozwiązaniami monitoringu IP produkcji różnych firm.

Ten produkt jest oferowany z pełnym pakietem PrimeSupport. Jest to oferta szybkiej, bezproblemowej obsługi w zakresie napraw i infolinii oferującej fachową pomoc techniczną oraz bezpłatne użyczenie sprzętu, gdy Twoje urządzenie znajduje się w naprawie. Oprócz tego możesz zachować spokój umysłu i mieć pewność, że Sony troszczy się o Twoje urządzenia i Twoją firmę.

 

FUNKCJE:

 

Obraz o wysokiej rozdzielczości i jakości

Przetwornik obrazu CMOS HD firmy Sony zapewnia znakomitą jakość obrazu o rozdzielczości HD (1280x720 pikseli) i proporcjach 16:9. Technologia XDNR służąca do redukcji szumu i systemy poprawy widoczności zapewniają ostry, wyraźny obraz o rozdzielczości HD.

Lepsze działanie w trudnych warunkach oświetleniowych

Technologia poprawy widoczności Visibility Enhancer firmy Sony sprawia, że kamera radzi sobie lepiej w trudnych warunkach oświetleniowych, na przykład w środowiskach charakteryzujących się wysokim kontrastem, takich jak kasyna i autostrady, w których wcześniej monitoring był trudny do zrealizowania. Zaawansowany system poprawy widoczności oparty na technologii Visibility Enhancer dynamicznie eliminuje mocno białe obszary i jednocześnie wzmacnia ciemne obszary danej scenerii, przez co obrazy na ekranie są wyraźniejsze.

Wyraźny obraz ze słabo oświetlonych miejsc

Technologia XDNR (Excellent Dynamic Noise Reduction) eliminuje efekt rozmazania obrazu uzyskiwanego w słabych warunkach oświetleniowych, umożliwiając użytkownikom rejestrowanie wyraźnych obrazów z miejsc, których wcześniej nie można było łatwo monitorować. Technologia ta rozwiązuje problemy, które występują podczas używania kamer wielu innych producentów. Gdy są włączone technologie XDNR i Visibility Enhancer, kamery mogą osiągać czułość czterokrotnie większą w porównaniu z czułością osiąganą bez tych technologii. Technologia XDNR jest idealnym rozwiązaniem w przypadku monitoringu zewnętrznego, na przykład na parkingu w nocy.

Zoom (powiększenie) optyczne o ogromnych możliwościach

10-krotny zoom optyczny wysokiej jakości zapewnia większą elastyczność w znajdowaniu i śledzeniu obiektów.

Szerszy zakres widzenia w pionie

Kąt pochylenia sięgający 210° zapewnia szerszy zakrest widzenia w pionie, a dzięki funkcji obrotu i pochylania z szybkością 400° na sekundę oraz możliwości ciągłego obracania w zakresie 360° użytkownicy mogą szybko i łatwo znajdować oraz śledzić obiekty. Funkcja E-flip gwarantuje płynne wyświetlanie dzięki możliwości obracania z pełnym pochyleniem.

Szybki mechanizm zwalniający kamerę z uchwytu

Nowa konstrukcja podstawy, w połączeniu z szybkim mechanizmem zwalniającym, przyspiesza i ułatwia instalowanie oraz serwisowanie.

Funkcja zasilania przez sieć Ethernet (IEEE802.3at)

Dzięki obsłudze funkcji zasilania przez sieć Ethernet (HPoE, High Power over Ethernet) kamery z serii SNC-RH mogą być zasilane za pomocą kabla Ethernet, przez który przesyłają też dane. Ta funkcja znacznie zmniejsza koszty infrastruktury i przyspiesza wdrożanie. (Funkcja dostępna z oprogramowaniem w wersji co najmniej 1.2).

Praca w sieci przy użyciu trzech kodeków

Ta obsługująca wiele kodeków kamera umożliwia korzystanie z trzech formatów kompresji: JPEG — najlepszy wybór dla obrazów nieruchomych o wysokiej jakości; MPEG-4 — format umożliwiający wydajne wyświetlanie wyraźnych obrazów ruchomych w sieciach o ograniczonej przepustowości; H.264 — alternatywny format dla sieci o bardzo ograniczonej przepustowości, oferujący dwukrotnie wyższą wydajność w porównaniu z MPEG-4. Kamera może generować jednocześnie obrazy w formacie JPEG i MPEG-4.

Zgodność ze standardami ONVIF

Organizacja ONVIF (Open Network Video Interface Forum) definiuje powszechny protokół służący do wymiany informacji między sieciowymi urządzeniami wideo, w tym informacji dotyczących automatycznego odnajdowania urządzeń, przesyłania strumieni wideo oraz metadanych analitycznych. Ten protokół umożliwia współdziałanie różnych sieciowych urządzeń wideo.

Alarm dotyczący sabotażu

Gdy ktoś spróbuje wpłynąć na działanie kamery z serii SNC-RH, na przykład malując obiektyw farbą w sprayu, kamera wykryje takie działanie i włączy alarm. Takie zdarzenie może także spowodować uaktywnienie przekaźników kamery lub nawet włączenie funkcji ostrzeżenia głosowego.

Zaawansowane wykrywanie dźwięku

W odróżnieniu od konwencjonalnych rozwiązań służących do wykrywania dźwięku, które włączają alarm na podstawie ustawionego wstępnie poziomu dźwięku, kamery z serii SNC-RH uaktywniają alarm na podstawie progowych warunków dźwiękowych otoczenia. Kamery przechowują i aktualizują informacje o poziomach i częstotliwościach dźwięków otoczenia, a gdy poziom progowy ustalony na podstawie tych informacji zostanie przekroczony, włączają alarm. (Funkcja dostępna z oprogramowaniem w wersji co najmniej 1.1).
 

Ostrzeżenie w postaci komunikatu dźwiękowego

Kamery mogą przechowywać do trzech nagranych ostrzegawczych komunikatów dźwiękowych, które można odtwarzać za pośrednictwem głośnika po ręcznej lub automatycznej inicjacji.

Usuwanie echa akustycznego

Ta funkcja usuwa echo akustyczne, które często występuje między operatorem, a systemami dźwiękowymi w oddalonych lokalizacjach podczas używania głośników i mikrofonów.

Obsługa protokołu IPv6

Kamery z serii SNC-RH obsługują protokół internetowy w wersji 6 (IPv6).

Lokalna pamięć i łączność bezprzewodowa

Kamery z serii SNC-RH są wyposażone w gniazdo Compact Flash (CF). Do tego gniazda można włożyć kartę pamięci CF (w celu lokalnego przechowywania materiałów wideo) lub kartę bezprzewodowej sieci LAN. Obsługiwaną kartą bezprzewodowej sieci LAN typu CF jest karta SNCA-CFW5 (802.11b/g).

 

Karta wireless Sony SNCA-CFW5

  •     Szyfrowanie WEP lub WPA/WPA2
  •     Praca w trybie Ad-Hoc lub Infrastructure
  •     Wbudowana antena
  •     Złącze antenowe MMCX umożliwiające podłączenie anteny zewnętrznej SNCA-AN1
  •     Zakres temperatur pracy -20 do +60 stopni C

 

KORZYŚCI:

 

Zwiększony zakres widzenia

Szerszy kąt pochylenia zapewnia większe pole widzenia, zwłaszcza podczas korzystania z funkcji powiększenia.

Łatwa instalacja i konserwacja

Kamery można łatwo i szybko instalować i odłączać, dzięki zastosowaniu nowo opracowanej podstawy, która znacznie redukuje koszty i czas instalowania oraz serwisowania.

Elastyczne funkcje sieciowe

Doskonałe formaty kompresji dla różnych typów obrazów i sieci (JPEG dla obrazów nieruchomych o wysokiej jakości, MPEG-4 i H.264 dla wyraźnych obrazów ruchomych w sieciach o ograniczonej przepustowości) zapewniają niesamowicie elastyczne możliwości działania.

Zgodność ze standardami ONVIF zapewnia optymalną elastyczność systemu

Zgodność ze standardami ONVIF (Open Network Video Interface Forum) zapewnia współdziałanie i maksymalną elastyczność między produktami do przesyłania obrazu wideo w sieci wielu różnych producentów.

Znakomite rozwiązanie do wszystkich systemów monitoringu zewnętrznego

Obudowę ochronną klasy IP66 i odporną na uderzenia osłonę kopułkową połączono ze zintegrowanym układem wentylacyjnym i osłoną przed światłem słonecznym w celu zapewnienia optymalnej ochrony przy każdej pogodzie w systemach monitoringu zewnętrznego działających w nieprzyjaznym środowisku.

Obraz o wysokiej rozdzielczości i jakości

Przetwornik obrazu CMOS HD firmy Sony zapewnia znakomitą jakość obrazu o rozdzielczości HD (1280x720 pikseli) i proporcjach 16:9. Technologia XDNR służąca do redukcji szumu i systemy poprawy widoczności zapewniają ostry, wyraźny obraz o rozdzielczości HD.

Lepsze działanie w trudnych warunkach oświetleniowych

Technologia poprawy widoczności Visibility Enhancer firmy Sony sprawia, że kamera radzi sobie lepiej w trudnych warunkach oświetleniowych, na przykład w środowiskach charakteryzujących się wysokim kontrastem, takich jak kasyna i autostrady, w których wcześniej monitoring był trudny do zrealizowania. Zaawansowany system poprawy widoczności oparty na technologii Visibility Enhancer dynamicznie eliminuje mocno białe obszary i jednocześnie wzmacnia ciemne obszary danej scenerii, przez co obrazy na ekranie są wyraźniejsze.

Wyraźny obraz ze słabo oświetlonych miejsc

Technologia XDNR (Excellent Dynamic Noise Reduction) eliminuje efekt rozmazania obrazu uzyskiwanego w słabych warunkach oświetleniowych, umożliwiając użytkownikom rejestrowanie wyraźnych obrazów z miejsc, których wcześniej nie można było łatwo monitorować. Technologia ta rozwiązuje problemy, które występują podczas używania kamer wielu innych producentów. Gdy są włączone technologie XDNR i Visibility Enhancer, kamery mogą osiągać czułość czterokrotnie większą w porównaniu z czułością osiąganą bez tych technologii. Technologia XDNR jest idealnym rozwiązaniem w przypadku monitoringu zewnętrznego, na przykład na parkingu w nocy.

Zoom (powiększenie) optyczne o ogromnych możliwościach

10-krotny zoom optyczny wysokiej jakości zapewnia większą elastyczność w znajdowaniu i śledzeniu obiektów.

Szerszy zakres widzenia w pionie

Kąt pochylenia sięgający 210° zapewnia szerszy zakrest widzenia w pionie, a dzięki funkcji obrotu i pochylania z szybkością 400° na sekundę oraz możliwości ciągłego obracania w zakresie 360° użytkownicy mogą szybko i łatwo znajdować oraz śledzić obiekty. Funkcja E-flip gwarantuje płynne wyświetlanie dzięki możliwości obracania z pełnym pochyleniem.

Szybki mechanizm zwalniający kamerę z uchwytu

Nowa konstrukcja podstawy, w połączeniu z szybkim mechanizmem zwalniającym, przyspiesza i ułatwia instalowanie oraz serwisowanie.

Funkcja zasilania przez sieć Ethernet (IEEE802.3at)

Dzięki obsłudze funkcji zasilania przez sieć Ethernet (HPoE, High Power over Ethernet) kamery z serii SNC-RH mogą być zasilane za pomocą kabla Ethernet, przez który przesyłają też dane. Ta funkcja znacznie zmniejsza koszty infrastruktury i przyspiesza wdrożanie. (Funkcja dostępna z oprogramowaniem w wersji co najmniej 1.2).

Praca w sieci przy użyciu trzech kodeków

Ta obsługująca wiele kodeków kamera umożliwia korzystanie z trzech formatów kompresji: JPEG — najlepszy wybór dla obrazów nieruchomych o wysokiej jakości; MPEG-4 — format umożliwiający wydajne wyświetlanie wyraźnych obrazów ruchomych w sieciach o ograniczonej przepustowości; H.264 — alternatywny format dla sieci o bardzo ograniczonej przepustowości, oferujący dwukrotnie wyższą wydajność w porównaniu z MPEG-4. Kamera może generować jednocześnie obrazy w formacie JPEG i MPEG-4.

Zgodność ze standardami ONVIF

Organizacja ONVIF (Open Network Video Interface Forum) definiuje powszechny protokół służący do wymiany informacji między sieciowymi urządzeniami wideo, w tym informacji dotyczących automatycznego odnajdowania urządzeń, przesyłania strumieni wideo oraz metadanych analitycznych. Ten protokół umożliwia współdziałanie różnych sieciowych urządzeń wideo.

Alarm dotyczący sabotażu

Gdy ktoś spróbuje wpłynąć na działanie kamery z serii SNC-RH, na przykład malując obiektyw farbą w sprayu, kamera wykryje takie działanie i włączy alarm. Takie zdarzenie może także spowodować uaktywnienie przekaźników kamery lub nawet włączenie funkcji ostrzeżenia głosowego.

Zaawansowane wykrywanie dźwięku

W odróżnieniu od konwencjonalnych rozwiązań służących do wykrywania dźwięku, które włączają alarm na podstawie ustawionego wstępnie poziomu dźwięku, kamery z serii SNC-RH uaktywniają alarm na podstawie progowych warunków dźwiękowych otoczenia. Kamery przechowują i aktualizują informacje o poziomach i częstotliwościach dźwięków otoczenia, a gdy poziom progowy ustalony na podstawie tych informacji zostanie przekroczony, włączają alarm. (Funkcja dostępna z oprogramowaniem w wersji co najmniej 1.1).

Ostrzeżenie w postaci komunikatu dźwiękowego

Kamery mogą przechowywać do trzech nagranych ostrzegawczych komunikatów dźwiękowych, które można odtwarzać za pośrednictwem głośnika po ręcznej lub automatycznej inicjacji.

Usuwanie echa akustycznego

Ta funkcja usuwa echo akustyczne, które często występuje między operatorem, a systemami dźwiękowymi w oddalonych lokalizacjach podczas używania głośników i mikrofonów.

Obsługa protokołu IPv6

Kamery z serii SNC-RH obsługują protokół internetowy w wersji 6 (IPv6).

Lokalna pamięć i łączność bezprzewodowa

Kamery z serii SNC-RH są wyposażone w gniazdo Compact Flash (CF). Do tego gniazda można włożyć kartę pamięci CF (w celu lokalnego przechowywania materiałów wideo) lub kartę bezprzewodowej sieci LAN. Obsługiwaną kartą bezprzewodowej sieci LAN typu CF jest karta SNCA-CFW5 (802.11b/g).