Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek" (polityka cookies), która rozszerza możliwości działania sklepu

Kamera bezprzewodowa IP SONY SNC-CH140 z kartą sieciową Sony SNCA-CFW5, DC 12V, AC 24V, PoE, ONVIF

Kamera IP, dzień/noc, o rozdzielczości 1280 x 1024 pix, CMOS typu Exmor 1/3'' ze skanowaniem progresywnym, H.264, MPEG-4, JPEG, o czułości 0,20 lux (kolor), 0,10 lux(B/W), z obiektywem regulowanym 2,8 do 8,0 mm o kącie widzenia od 33,9 do 96,5 stopni, karta wireless Sony SNCA-CFW5, zasilana DC 12V, AC 24V, PoE, ONVIF, gwarancja 36 miesięcy (opcja 60 miesięcy z Prime Support).

Gwarancja: 36 miesięcy (opcja 60 miesięcy z Prime Support - SNC)
Darmowy transport

Więcej szczegółów


Producent: Sony

5 063,02 PLN
4 116,28 PLN netto

Przetwornik CMOS typu Exmor 1/3’’ ze skanowanie progresywnym
Rozdzielczość pozioma 600 linii
Czułość Obraz kolorowy: 0,20 lux,
obraz czarno-biały: 0,10 lux
Rozdzielczość 1280 x 1024, 1280 x 800, 1280 x 720, 1024 x 768, 1024 x 576, 800 x 480, 768 x 576, 640 x 480, 640 x 368, 384 x 288, 320 x 240, 320 x 192
Liczba klatek na sekundę H264/MPEG-4: 30 kl./s (1280 x 720), JPEG: TBD (1280 x 720)
Format kompresji H.264, MPEG-4, JPEG
Obiektyw (kąt widzenia) 2,8 do 8,0 mm, od 33,9 do 96,5 stopni
Liczba wyjśc wideo 1x BNC
Audio G.711/G.726
Mini-jack (monofoniczne), wejście mikrofonowe/wejście liniowe (MIC IN/LINE IN): 2,5 V prądu stałego
Mini-jack (monofoniczne), maksymalny poziom sygnału wyjściowego: 1 V (wartość skuteczna)
Zoom optyczny 2,9X
We/Wy alarmowe 1/2
Waga Produktu Ok. 600 g
Wymiary 72 x 63 x 197 mm
Gwarancja 24 miesiace
Zasilanie PoE, prąd zmienny 24 V, prąd stały 12 V
Pobór mocy Maks. 9 W
Temperatura pracy Od -10 do 50 °C
Wymagany procesor Intel Core2 Duo 2,0 GHz lub szybszy
Wymagana pamięć operacyjna 1 GB lub więcej
Obsługa kart pamięci flash Gniazdo kart CF x1
Protokoły sieciowe IPv4, IPv6, TCP, UDP, ARP, ICMP, IGMP, HTTP, HTTPS, FTP (klient/serwer), SMTP, DHCP, DNS,NTP, RTP/RTCP, RTSP, SNMP (MIB-2)
S/N Ponad 50 dB
Czas migawki od 1 s do 1/10 000 s
Sieć 10BASE-T / 100BASE-TX (RJ-45)
Pozostałe funkcje Automatyczny (ATW, ATW- Pro), wcześniej skonfigurowane ustawienia, automatyczny za jednym naciśnięciem przycisku, ręczny
Easy Focus
Technologia Visibility Enhancer- poprawa jakości obrazu
Wi-Fi Karta wireless SONY SNCA-CFW5
ONVIF Tak

Sieciowa kamera stałopozycyjna SNC-CH140 zapewnia doskonałą jakość obrazu w rozdzielczości HD (1280 x 720, 30 kl./s) i formacie obrazu 16:9. Doskonały obraz w połączeniu z najnowocześniejszą technologią przetwarzania sygnału wideo sprawia, że kamera CH140 jest jedną z najwydajniejszych kamer systemu telewizji przemysłowej CCTV na rynku. Sprawia to, że idealnie nadaje się do zastosowań CCTV o newralgicznym znaczeniu, w tym do monitorowania lotnisk/granic oraz nadzoru ruchu.

Instalacja kamery przebiega w szybki i prosty sposób dzięki nowo opracowanej funkcji Focus Easy, która automatycznie dostosowuje parametry pracy do warunków otoczenia.

Funkcja zasilania przez sieć Ethernet (PoE — Power over Ethernet) oraz obsługa wielu kodeków zapewniają najwyższą elastyczność w projektowaniu, integrowaniu i instalowaniu systemów.

Kamery z serii SNC-CH140 są również zgodne ze standardami ONVIF (Open Network Video Interface Forum), które ułatwiają współdziałanie z produktami do monitoringu IP pochodzącymi od różnych producentów.

Ten produkt jest oferowany z pełnym pakietem PrimeSupport. Jest to oferta szybkiej, bezproblemowej obsługi w zakresie napraw i infolinii oferującej fachową pomoc techniczną oraz bezpłatne użyczenie sprzętu, gdy Twoje urządzenie znajduje się w naprawie. Oprócz tego możesz zachować spokój umysłu i mieć pewność, że Sony troszczy się o Twoje urządzenia i Twoją firmę.

 

FUNKCJE:

Przetwornik obrazu CMOS zapewniający obraz w jakości HD

Przetwornik obrazu CMOS HD firmy Sony zapewnia znakomitą jakość obrazu we wszystkich rozdzielczościach nie wyższych niż 1280 x 1024 pikseli, w tym w rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), w formacie obrazu 16:9. System redukcji szumów (XDNR), system poprawy widoczności (VE) oraz system View-DR gwarantują ostry i wyraźny obraz HD.

Technologia View-DR zapewnia wysoki współczynnik kontrastu

Dzięki innowacyjnej technologii View-DR firmy Sony można uzyskać wysoki współczynnik kontrastu — 125 dB. Zapewnia to realistyczne i dokładne odwzorowanie tonacji kolorów, a także umożliwia poprawę obrazu dzięki funkcji szerokiego zakresu dynamiki (WDR).

Technologia Visibility Enhancer (VE) zapewnia lepsze działanie w trudnych warunkach oświetleniowych

Technologia poprawy widoczności Visibility Enhancer (VE) firmy Sony sprawia, że kamera radzi sobie lepiej w trudnych warunkach oświetleniowych, na przykład w środowiskach charakteryzujących się wysokim kontrastem, takich jak kasyna i autostrady, w których wcześniej monitoring był trudny do zrealizowania. Zaawansowany system poprawy widoczności oparty na technologii Visibility Enhancer dynamicznie eliminuje mocno białe obszary i jednocześnie wzmacnia ciemne obszary danej scenerii, przez co obrazy na ekranie są wyraźniejsze.

Technologia XDNR zapewnia wyraźny obraz przy słabym oświetleniu

Technologia XDNR (Excellent Dynamic Noise Reduction) eliminuje efekt rozmazania obrazu uzyskiwanego w słabych warunkach oświetleniowych, umożliwiając użytkownikom rejestrowanie wyraźnych obrazów z miejsc, których wcześniej nie można było łatwo monitorować. Technologia ta rozwiązuje problemy, które występują podczas używania kamer wielu innych producentów. Gdy są włączone technologie XDNR i Visibility Enhancer, kamery mogą osiągać czułość czterokrotnie większą w porównaniu z czułością osiąganą bez tych technologii. Technologia XDNR jest idealnym rozwiązaniem w przypadku monitoringu zewnętrznego, na przykład na parkingu w nocy.

Funkcja Easy Focus

Easy Focus jest to funkcja automatycznej regulacji ostrości aktywowana specjalnym przyciskiem dostępnym na obudowie kamery lub w interfejsie WWW.

Funkcja zasilania przez sieć Ethernet (IEEE802.3af)

Dzięki obsłudze funkcji zasilania przez sieć Ethernet (PoE, Power over Ethernet) kamery z serii SNC-CH140 mogą być zasilane za pomocą kabla Ethernet, przez który przesyłane są też dane. Ta funkcja znacznie zmniejsza koszty infrastruktury i przyspiesza wdrożanie.

Praca w sieci przy użyciu trzech kodeków

Ta obsługująca wiele kodeków kamera umożliwia korzystanie z trzech formatów kompresji: JPEG — najlepszy wybór dla obrazów nieruchomych o wysokiej jakości; MPEG-4 — format umożliwiający wydajne wyświetlanie wyraźnych obrazów ruchomych w sieciach o ograniczonej przepustowości; H.264 — alternatywny format dla sieci o bardzo ograniczonej przepustowości, oferujący dwukrotnie wyższą wydajność w porównaniu z MPEG-4. Kamera może generować wiele strumieni jednocześnie.

Zgodność ze standardami ONVIF

Organizacja ONVIF (Open Network Video Interface Forum) definiuje powszechnie stosowany protokół służący do wymiany informacji między sieciowymi urządzeniami wideo, w tym informacji związanych z automatycznym wykrywaniem urządzeń i przesyłaniem strumieni wideo. Ten protokół umożliwia współdziałanie różnych sieciowych urządzeń wideo.

Alarm dotyczący sabotażu

W przypadku próby sabotażu kamery z serii SNC-CH140, na przykład zamazania obiektywu farbą w sprayu, kamera wykryje takie działanie i włączy alarm. Takie zdarzenie może także spowodować uaktywnienie przekaźników kamery lub nawet włączenie funkcji ostrzeżenia głosowego.

Zaawansowane wykrywanie dźwięku

W odróżnieniu od konwencjonalnych rozwiązań służących do wykrywania dźwięku, które włączają alarm na podstawie ustawionego wstępnie poziomu dźwięku, kamery z serii SNC-CH140 uaktywniają alarm na podstawie progowych warunków dźwiękowych otoczenia. Kamery przechowują i aktualizują informacje o poziomach i częstotliwościach dźwięków otoczenia, a gdy poziom progowy ustalony na podstawie tych informacji zostanie przekroczony, włączają alarm. (Funkcja dostępna z oprogramowaniem w wersji co najmniej 1.1).

Obsługa protokołu IPv6

Kamery z serii SNC-CH140 obsługują protokół IP w wersji 6 (IPv6).

Lokalna pamięć i łączność bezprzewodowa

Kamery z serii SNC-CH140 są wyposażone w gniazdo kart pamięci Compact Flash (CF). Do tego gniazda można włożyć kartę pamięci CF w celu lokalnego przechowywania kopii zapasowych materiałów wideo przesyłanych przy użyciu protokołu RTP/RTCP lub opcjonalną bezprzewodową kartę sieciową SNCA-CFW5 (802.11g) typu CF w celu uzyskania bezprzewodowego dostępu do sieci.

 

Karta wireless Sony SNCA-CFW5

  • Szyfrowanie WEP lub WPA/WPA2
  • Praca w trybie Ad-Hoc lub Infrastructure
  • Wbudowana antena
  • Złącze antenowe MMCX umożliwiające podłączenie anteny zewnętrznej SNCA-AN1
  • Zakres temperatur pracy -20 do +60 stopni C

 

KORZYŚCI:

 

Nagraj wszystko, co zechcesz

Sieciowe, stałopozycyjne kamery HD firmy Sony zapewniają wyraźny, ostry i niezwykle szczegółowy obraz z systemu telewizji przemysłowej CCTV. W połączeniu z zaawansowaną technologią przetwarzania obrazu kamery SNC-CH140 oferują wysoki poziom bezpieczeństwa nawet w najbardziej wymagających warunkach oświetleniowych. Ponadto dzięki zastosowaniu tych kamer można monitorować szerszy obszar przy użyciu mniejszej liczby urządzeń, w zależności od wymagań operacyjnych.

Automatyczna regulacja ostrości

Nowo opracowana funkcja Easy Focus, w którą wyposażone są kamery SNC-CH140, umożliwia szybką i łatwą instalację oraz automatyczną regulację ostrości w celu dostosowania parametrów pracy kamery do warunków otoczenia.

Elastyczne funkcje sieciowe

Formaty kompresji są idealnie przystosowane do różnych typów obrazów i sieci (JPEG dla obrazów nieruchomych o wysokiej jakości, MPEG-4 i H.264 dla wyraźnych obrazów ruchomych w sieciach o ograniczonej przepustowości) dlatego zapewniają niezwykle elastyczne możliwości działania.

Zgodność ze standardami ONVIF oferuje optymalny poziom współdziałania

Zgodność ze standardami ONVIF (Open Network Video Interface Forum) zapewnia współdziałanie i maksymalną elastyczność między produktami do przesyłania obrazu wideo w sieci wielu różnych producentów.


Przetwornik obrazu CMOS zapewniający obraz w jakości HD

Przetwornik obrazu CMOS HD firmy Sony zapewnia znakomitą jakość obrazu we wszystkich rozdzielczościach nie wyższych niż 1280 x 1024 pikseli, w tym w rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), w formacie obrazu 16:9. System redukcji szumów (XDNR), system poprawy widoczności (VE) oraz system View-DR gwarantują ostry i wyraźny obraz HD.
Technologia View-DR zapewnia wysoki współczynnik kontrastu

Dzięki innowacyjnej technologii View-DR firmy Sony można uzyskać wysoki współczynnik kontrastu — 125 dB. Zapewnia to realistyczne i dokładne odwzorowanie tonacji kolorów, a także umożliwia poprawę obrazu dzięki funkcji szerokiego zakresu dynamiki (WDR).
Technologia Visibility Enhancer (VE) zapewnia lepsze działanie w trudnych warunkach oświetleniowych

Technologia poprawy widoczności Visibility Enhancer (VE) firmy Sony sprawia, że kamera radzi sobie lepiej w trudnych warunkach oświetleniowych, na przykład w środowiskach charakteryzujących się wysokim kontrastem, takich jak kasyna i autostrady, w których wcześniej monitoring był trudny do zrealizowania. Zaawansowany system poprawy widoczności oparty na technologii Visibility Enhancer dynamicznie eliminuje mocno białe obszary i jednocześnie wzmacnia ciemne obszary danej scenerii, przez co obrazy na ekranie są wyraźniejsze.
Technologia XDNR zapewnia wyraźny obraz przy słabym oświetleniu

Technologia XDNR (Excellent Dynamic Noise Reduction) eliminuje efekt rozmazania obrazu uzyskiwanego w słabych warunkach oświetleniowych, umożliwiając użytkownikom rejestrowanie wyraźnych obrazów z miejsc, których wcześniej nie można było łatwo monitorować. Technologia ta rozwiązuje problemy, które występują podczas używania kamer wielu innych producentów. Gdy są włączone technologie XDNR i Visibility Enhancer, kamery mogą osiągać czułość czterokrotnie większą w porównaniu z czułością osiąganą bez tych technologii. Technologia XDNR jest idealnym rozwiązaniem w przypadku monitoringu zewnętrznego, na przykład na parkingu w nocy.
Funkcja Easy Focus

Easy Focus jest to funkcja automatycznej regulacji ostrości aktywowana specjalnym przyciskiem dostępnym na obudowie kamery lub w interfejsie WWW.
Funkcja zasilania przez sieć Ethernet (IEEE802.3af)

Dzięki obsłudze funkcji zasilania przez sieć Ethernet (PoE, Power over Ethernet) kamery z serii SNC-CH140 mogą być zasilane za pomocą kabla Ethernet, przez który przesyłane są też dane. Ta funkcja znacznie zmniejsza koszty infrastruktury i przyspiesza wdrożanie.
Praca w sieci przy użyciu trzech kodeków

Ta obsługująca wiele kodeków kamera umożliwia korzystanie z trzech formatów kompresji: JPEG — najlepszy wybór dla obrazów nieruchomych o wysokiej jakości; MPEG-4 — format umożliwiający wydajne wyświetlanie wyraźnych obrazów ruchomych w sieciach o ograniczonej przepustowości; H.264 — alternatywny format dla sieci o bardzo ograniczonej przepustowości, oferujący dwukrotnie wyższą wydajność w porównaniu z MPEG-4. Kamera może generować wiele strumieni jednocześnie.
Zgodność ze standardami ONVIF

Organizacja ONVIF (Open Network Video Interface Forum) definiuje powszechnie stosowany protokół służący do wymiany informacji między sieciowymi urządzeniami wideo, w tym informacji związanych z automatycznym wykrywaniem urządzeń i przesyłaniem strumieni wideo. Ten protokół umożliwia współdziałanie różnych sieciowych urządzeń wideo.
Alarm dotyczący sabotażu

W przypadku próby sabotażu kamery z serii SNC-CH140, na przykład zamazania obiektywu farbą w sprayu, kamera wykryje takie działanie i włączy alarm. Takie zdarzenie może także spowodować uaktywnienie przekaźników kamery lub nawet włączenie funkcji ostrzeżenia głosowego.
Zaawansowane wykrywanie dźwięku

W odróżnieniu od konwencjonalnych rozwiązań służących do wykrywania dźwięku, które włączają alarm na podstawie ustawionego wstępnie poziomu dźwięku, kamery z serii SNC-CH140 uaktywniają alarm na podstawie progowych warunków dźwiękowych otoczenia. Kamery przechowują i aktualizują informacje o poziomach i częstotliwościach dźwięków otoczenia, a gdy poziom progowy ustalony na podstawie tych informacji zostanie przekroczony, włączają alarm. (Funkcja dostępna z oprogramowaniem w wersji co najmniej 1.1).
Obsługa protokołu IPv6

Kamery z serii SNC-CH140 obsługują protokół IP w wersji 6 (IPv6).
Lokalna pamięć i łączność bezprzewodowa

Kamery z serii SNC-CH140 są wyposażone w gniazdo kart pamięci Compact Flash (CF). Do tego gniazda można włożyć kartę pamięci CF w celu lokalnego przechowywania kopii zapasowych materiałów wideo przesyłanych przy użyciu protokołu RTP/RTCP lub opcjonalną bezprzewodową kartę sieciową SNCA-CFW5 (802.11g) typu CF w celu uzyskania bezprzewodowego dostępu do sieci.