Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do pobrania
Kamera 4KSDI-MINI-RS
Kamera 4KSDI-MINI-RS
Kamera 4KSDI-MINI-RS
Kamera 4KSDI-MINI-RS
Kamera 4KSDI-MINI-RS
Kamera 4KSDI-MINI-RS
Kamera 4KSDI-MINI-RS

Kamera 4KSDI-MINI-RS

  • MAŁA KAMERA WIDEO 4K/UHD/2K/HD
0,00 zł
netto
Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

4KSDI-Mini to kompaktowa, lekka kamera wideo HD z profesjonalnym 10-bitowym wyjściem SDI. Może być używana jako kamera POV (point-of-view) podczas wydarzeń na żywo i transmisji sportowych, mieszcząc się w ciasnych miejscach, gdzie większe kamery są niepraktyczne.

W połączeniu z rejestratorem wideo SDI, 4KSDI-Mini może być używana do specjalistycznych zastosowań w kinematografii cyfrowej i produkcji fabularnej. Jak inne wyjątkowe urządzenia firmy IOIndustries kamera 4KSDI-Mini zapewnia taką samą elastyczność i łatwość użycia z ulepszoną jakością obrazu i mniejszą obudową. W ogólnym ujęciu kamera ta ułatwia udostępnianie światu nowych możliwości wideo HD, wzbogacając wszelkiego rodzaju produkcje wielokamerowe.

MIGAWKA W WERSJI GLOBAL LUB ROLLING


Do wyboru są dwa modele 4KSDI-Mini. Oba oferują te same funkcje wewnętrzne i tę samą różnorodność formatów wyjściowych 4K/UHD lub 2K/HD, ale wykorzystują różne typy przetworników CMOS. Standardowy model 4KSDI-Mini posiada 1-calowy przetwornik Sony CMOS z funkcją globalnej migawki, dzięki czemu najlepiej sprawdza się w zastosowaniach wymagających szybkiego ruchu lub gwałtownego przemieszczania kamery. Model 4KSDI-Mini RS wyposażono w przetwornik Sony CMOS formatu 2/3" z funkcją rolling shutter, który lepiej sprawdza się w zastosowaniach wymagających nieruchomej kamery lub ograniczonego ruchu. Jakość obrazu i czułość w obu modelach jest podobna, więc wybór między nimi sprowadza się do tego, który z nich jest najlepiej dostosowany do danego zastosowania.

WYMIENNE OBIEKTYWY

Model 4KSDI-Mini jest dostępny z mocowaniem typu C lub pasywnym mocowaniem Mikro Four Thirds (MFT), które umożliwia łatwą wymianę między setkami dostępnych obecnie kompaktowych obiektywów. Ta elastyczność umożliwiająca łatwą wymianę między obiektywami typu rybie oko, portretowym, zoom, teleobiektywem i wieloma innymi rodzajami obiektywów zwiększa wszechstronność kamery 4KSDI-Mini.  Obiektywy z mocowaniem C mogą być bardzo kompaktowe i zazwyczaj są regulowane ręcznie, choć dostępne są także zdalnie sterowane modele z silnikiem.  Mocowanie MFT jest powszechnie stosowane w kompaktowych aparatach fotograficznych i dostępna jest szeroka gama kompatybilnych obiektywów, w tym obiektywy typu fisheye o niskich zniekształceniach.  Dostępne są adaptery umożliwiające konwersję mocowania C-mount lub MFT na inne mocowania obiektywów, takie jak B4, PL, Nikon F, Canon EF i inne.  Dostępny jest również aktywny adapter z mocowania C-mount na EF-mount, który umożliwia podłączenie obiektywów z mocowaniem EF do aparatów z mocowaniem C-mount, zapewniając możliwość zdalnego sterowania ustawieniami ostrości i przysłony obiektywu.

BOGATY ZESTAW FUNKCJI

Kamerę 4KSDI-Mini można szybko skonfigurować za pomocą inteligentnych funkcji, takich jak automatyczny balans bieli i automatyczna ekspozycja, ale w przeciwieństwie do innych małych kamer POV, funkcje te można łatwo wyłączyć, aby umożliwić precyzyjne dostrojenie przetwarzania kolorów przez kamerę.  Kamera 4KSDI-Mini posiada ręczną regulację balansu bieli i czerni z regulacją nasycenia, wstępne ustawienia temperatury barwowej oraz matrycę korekcji kolorów 3x3.  Standardem są także tablice LUT 1D i 3D o standardowym i wysokim zakresie dynamiki, tablice LUT tonów RGB, funkcja master pedestal i krzywej gamma z możliwością regulacji w polu widzenia.  Takiej kontroli oczekuje się od większych kamer studyjnych i cyfrowych kamer filmowych, ale teraz można ją znaleźć także w kompaktowej kamerze POV!

WIELOFORMATOWE WYJŚCIE WIDEO SDI

Dzięki czterem wyjściom SDI na złączach HD-BNC, 4KSDI-Mini zapewnia szereg opcji podłączenia do starszego i przyszłego sprzętu wideo 4K.  Podstawowy format wyjściowy można wybrać między UHD i DCI 4K, z szybkością od 23,98 do 60,0 klatek na sekundę.  Jeśli konfiguracja łącza SDI jest ustawiona na single-link 12G/6G-SDI lub dual-link 3G-SDI, dwa pierwsze wyjścia SDI przenoszą sygnał główny.  Na trzecim wyjściu SDI dostępny jest sygnał dodatkowy, wyświetlający skalowaną kopię sygnału głównego w formacie HD lub 2K.  Sygnał drugorzędny jest pomocny przy monitorowaniu lub nawet nagrywaniu sygnału głównego w innym formacie.  Ponadto menu ekranowe może być wyświetlane zarówno na wyjściu głównym, jak i dodatkowym, lub tylko na dodatkowym, pozostawiając wyjście główne "zawsze czyste".  Konfiguracja łącza SDI może być również ustawiona na quad-link 3G-SDI dla połączeń z wcześniejszymi urządzeniami kompatybilnymi z 4K, jednak wtedy nie jest dostępne wyjście dodatkowe.

 

ŁATWY W UŻYCIU, ŁATWY DO ZINTEGROWANIA

Kamera 4KSDI-Mini jest sterowana za pomocą dwużyłowego połączenia szeregowego RS485.  Operatorzy mogą używać ręcznego pilota do szybkiej regulacji kamery za pomocą menu ekranowego.  W przypadku transmisji na żywo dostępne są również panele zdalnego sterowania (RCP) innych producentów, które umożliwiają szybką regulację funkcji malowania i cieniowania.  Sterowanie za pomocą komputera PC jest możliwe dzięki adapterowi USB-RS485 oraz łatwemu w użyciu oprogramowaniu dostarczanemu wraz z kamerą.  W przypadku pełnej integracji systemów, pełny protokół sterowania kamerą jest prosty i w pełni udokumentowany, co umożliwia twórcom oprogramowania włączenie go do innych systemów sterowania.

SYNCHRONIZACJA WIELU KAMER

Synchronizacja migawki ma krytyczne znaczenie w zastosowaniach z wieloma kamerami, takich jak stereoskopowe 3D, VR-360, a nawet przechwytywanie wideo wolumetrycznego.  Ponadto, w instalacjach nadawanych na żywo, kamery muszą być w stanie podłączyć się do głównego systemu synchronizacji, aby umożliwić cięcia i przejścia między kamerami.  W przeciwnym razie kamery muszą być sparowane z synchronizatorami ramki, co może zwiększyć całkowite opóźnienie wideo.  4KSDI-Mini akceptuje trójpoziomowy sygnał synchronizacji HD przez dedykowane wejście HD-BNC.  Jeśli sygnał ten jest dystrybuowany do wielu kamer, można osiągnąć synchronizację migawki na poziomie mikrosekund pomiędzy kamerami.

Specyfikacja

Model kamery - 4KSDI-Mini Rolling Shutter
Przetwornik - Sony Exmor-R IMX183
Tryby wyjścia - 4K, UHD, 2K, 1080p, do 60fps
Format - 4K/2K: Approx. 2/3" (11.1mm diagonal) UHD/1080p: 2/3" (10.6mm diagonal)
Typ przetwornika - CMOS z migawką rolling (rolling shutter)
Opcje przetwornika - Kolor (Bayer) lub B/W
Zakres dynamiki - 72 dB
Interfejsy wyjściowe - Single-Link 12G/6G/3G/HD-SDI, Dual-Link 3G-SDI, Quad-Link 3G-SDI (SMPTE ST 292/424/2081/2082)
Format wyjścia - 10-bit 4:2:2(Y’Cb’Cr’), 4:4:4 (RGB) lub RAW (Bayer)
Kontola ekspozycji - Automatyczna (zmienia ekspozycje, wzmocnienie lub/i przysłona jeśli możliwe) lub manualnie
Poprawa jakości obrazu - Gamma i LUT użytkownika, kontrola poziomu master pedestal, regulowane wyostrzanie
Ustawienia Koloru - Automatyczny balans bieli lub skalibrowane presety, 3D LUT, matryca korekcji kolorów, przesunięcia RGB, kontrola nasycenia
Synchronizacja - Tri-level sync input
Ustawienia kamery - RS-486; Pilot i OSD kamery; adapter USB do podłączenia z oprogramowaniem PC; bezpośredni protokół ASCII

Mechaniczne / elektryczne

Wymiary - 62.0 mm x 62.0 mm x 42.1mm
Montaż obiektywu - Mocowanie typu C (opcjonalnie obsługujące obiektywy z mocowaniem Active EF lub DC Auto Iris) lub pasywne mocowanie MFT
Punkty montażu kamery - Wszystkie 4 strony: 1/4"-20 z 2x M4 x 0.7; Powierzchnia przednia: 4x M4 x 0.7
Waga - 325 g (mocowanie typu C), 315 g (mocowanie MFT), 550 g (mocowanie typu C z dołączonym aktywnym adapterem obiektywu EF)
Zasilanie - 6.5W, 7-19V DC
Temperatura pracy - -30°C to 65°C, 20-85% wilgotność (bez kondensacji)
Temperatura przechowywania - -40°C to 85°C, 10-90% wilgotność (bez kondensacji)
Testy wstrząsu: względem MIL-STD-810G Method 516.6, 3-axis Shock 75G
Testy wibracji: względem MIL-STD-810G Method 514.6, 3-axis Vibration Category 20

Tryby wyjść:
Single-Link HD-SDI:
1080p 10-bit 4:2:2/RAW: 23.98, 24, 25, 29.97, 30
2K 10-bit 4:2:2/RAW: 23.98, 24, 25, 29.97, 30

Single-Link 3G-SDI:
1080p 10-bit 4:2:2/RAW: 50, 59.94, 60
1080p 10-bit 4:4:4: 23.98, 24, 25, 29.97, 30
2K 10-bit 4:2:2/RAW: 47.95, 48, 50, 59.94, 60
2K 10-bit 4:4:4: 23.98, 24, 25, 29.97, 30

Wersje

4KSDIMINIRS - Kamera kolorowa, przetwornik RS, obsługuje aktywny adapter obiektywu EF
4KSDIMINIRSD - Kamera kolorowa, przetwornik RS, obsługuje sterowanie obiektywem DC Auto Iris
4KSDIMINIRS-M - Kamera kolorowa, przetwornik RS, mocowanie MFT

Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
pixelpixelpixel