Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do pobrania
Kamera 4KSDI
Kamera 4KSDI
Kamera 4KSDI
Kamera 4KSDI
Kamera 4KSDI
Kamera 4KSDI
Kamera 4KSDI
Kamera 4KSDI
Kamera 4KSDI
Kamera 4KSDI

Kamera 4KSDI

  • 4K/UHD MINI-KAMERA
0,00 zł
netto
Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

4KSDI-Mini to kompaktowa, lekka kamera wideo HD z profesjonalnym 10-bitowym wyjściem SDI. Może być używana jako kamera POV (point-of-view) podczas wydarzeń na żywo i transmisji sportowych, mieszcząc się w ciasnych miejscach, gdzie większe kamery są niepraktyczne.

W połączeniu z rejestratorem wideo SDI, 4KSDI-Mini może być używana do specjalistycznych zastosowań w kinematografii cyfrowej i produkcji fabularnej. Jak inne wyjątkowe urządzenia firmy IOIndustries kamera 4KSDI-Mini zapewnia taką samą elastyczność i łatwość użycia z ulepszoną jakością obrazu i mniejszą obudową. W ogólnym ujęciu kamera ta ułatwia udostępnianie światu nowych możliwości wideo HD, wzbogacając wszelkiego rodzaju produkcje wielokamerowe.

MIGAWKA W WERSJI GLOBAL LUB ROLLING


Do wyboru są dwa modele 4KSDI-Mini. Oba oferują te same funkcje wewnętrzne i tę samą różnorodność formatów wyjściowych 4K/UHD lub 2K/HD, ale wykorzystują różne typy przetworników CMOS. Standardowy model 4KSDI-Mini posiada 1-calowy przetwornik Sony CMOS z funkcją globalnej migawki, dzięki czemu najlepiej sprawdza się w zastosowaniach wymagających szybkiego ruchu lub gwałtownego przemieszczania kamery. Model 4KSDI-Mini RS wyposażono w przetwornik Sony CMOS formatu 2/3" z funkcją rolling shutter, który lepiej sprawdza się w zastosowaniach wymagających nieruchomej kamery lub ograniczonego ruchu. Jakość obrazu i czułość w obu modelach jest podobna, więc wybór między nimi sprowadza się do tego, który z nich jest najlepiej dostosowany do danego zastosowania.

WYMIENNE OBIEKTYWY

Model 4KSDI-Mini jest dostępny z mocowaniem typu C lub pasywnym mocowaniem Mikro Four Thirds (MFT), które umożliwia łatwą wymianę między setkami dostępnych obecnie kompaktowych obiektywów. Ta elastyczność umożliwiająca łatwą wymianę między obiektywami typu rybie oko, portretowym, zoom, teleobiektywem i wieloma innymi rodzajami obiektywów zwiększa wszechstronność kamery 4KSDI-Mini.  Obiektywy z mocowaniem C mogą być bardzo kompaktowe i zazwyczaj są regulowane ręcznie, choć dostępne są także zdalnie sterowane modele z silnikiem.  Mocowanie MFT jest powszechnie stosowane w kompaktowych aparatach fotograficznych i dostępna jest szeroka gama kompatybilnych obiektywów, w tym obiektywy typu fisheye o niskich zniekształceniach.  Dostępne są adaptery umożliwiające konwersję mocowania C-mount lub MFT na inne mocowania obiektywów, takie jak B4, PL, Nikon F, Canon EF i inne.  Dostępny jest również aktywny adapter z mocowania C-mount na EF-mount, który umożliwia podłączenie obiektywów z mocowaniem EF do aparatów z mocowaniem C-mount, zapewniając możliwość zdalnego sterowania ustawieniami ostrości i przysłony obiektywu.

BOGATY ZESTAW FUNKCJI

Kamerę 4KSDI-Mini można szybko skonfigurować za pomocą inteligentnych funkcji, takich jak automatyczny balans bieli i automatyczna ekspozycja, ale w przeciwieństwie do innych małych kamer POV, funkcje te można łatwo wyłączyć, aby umożliwić precyzyjne dostrojenie przetwarzania kolorów przez kamerę.  Kamera 4KSDI-Mini posiada ręczną regulację balansu bieli i czerni z regulacją nasycenia, wstępne ustawienia temperatury barwowej oraz matrycę korekcji kolorów 3x3.  Standardem są także tablice LUT 1D i 3D o standardowym i wysokim zakresie dynamiki, tablice LUT tonów RGB, funkcja master pedestal i krzywej gamma z możliwością regulacji w polu widzenia.  Takiej kontroli oczekuje się od większych kamer studyjnych i cyfrowych kamer filmowych, ale teraz można ją znaleźć także w kompaktowej kamerze POV!

WIELOFORMATOWE WYJŚCIE WIDEO SDI

Dzięki czterem wyjściom SDI na złączach HD-BNC, 4KSDI-Mini zapewnia szereg opcji podłączenia do starszego i przyszłego sprzętu wideo 4K.  Podstawowy format wyjściowy można wybrać między UHD i DCI 4K, z szybkością od 23,98 do 60,0 klatek na sekundę.  Jeśli konfiguracja łącza SDI jest ustawiona na single-link 12G/6G-SDI lub dual-link 3G-SDI, dwa pierwsze wyjścia SDI przenoszą sygnał główny.  Na trzecim wyjściu SDI dostępny jest sygnał dodatkowy, wyświetlający skalowaną kopię sygnału głównego w formacie HD lub 2K.  Sygnał drugorzędny jest pomocny przy monitorowaniu lub nawet nagrywaniu sygnału głównego w innym formacie.  Ponadto menu ekranowe może być wyświetlane zarówno na wyjściu głównym, jak i dodatkowym, lub tylko na dodatkowym, pozostawiając wyjście główne "zawsze czyste".  Konfiguracja łącza SDI może być również ustawiona na quad-link 3G-SDI dla połączeń z wcześniejszymi urządzeniami kompatybilnymi z 4K, jednak wtedy nie jest dostępne wyjście dodatkowe.

 

ŁATWY W UŻYCIU, ŁATWY DO ZINTEGROWANIA

Kamera 4KSDI-Mini jest sterowana za pomocą dwużyłowego połączenia szeregowego RS485.  Operatorzy mogą używać ręcznego pilota do szybkiej regulacji kamery za pomocą menu ekranowego.  W przypadku transmisji na żywo dostępne są również panele zdalnego sterowania (RCP) innych producentów, które umożliwiają szybką regulację funkcji malowania i cieniowania.  Sterowanie za pomocą komputera PC jest możliwe dzięki adapterowi USB-RS485 oraz łatwemu w użyciu oprogramowaniu dostarczanemu wraz z kamerą.  W przypadku pełnej integracji systemów, pełny protokół sterowania kamerą jest prosty i w pełni udokumentowany, co umożliwia twórcom oprogramowania włączenie go do innych systemów sterowania.

SYNCHRONIZACJA WIELU KAMER

Synchronizacja migawki ma krytyczne znaczenie w zastosowaniach z wieloma kamerami, takich jak stereoskopowe 3D, VR-360, a nawet przechwytywanie wideo wolumetrycznego.  Ponadto, w instalacjach nadawanych na żywo, kamery muszą być w stanie podłączyć się do głównego systemu synchronizacji, aby umożliwić cięcia i przejścia między kamerami.  W przeciwnym razie kamery muszą być sparowane z synchronizatorami ramki, co może zwiększyć całkowite opóźnienie wideo.  4KSDI-Mini akceptuje trójpoziomowy sygnał synchronizacji HD przez dedykowane wejście HD-BNC.  Jeśli sygnał ten jest dystrybuowany do wielu kamer, można osiągnąć synchronizację migawki na poziomie mikrosekund pomiędzy kamerami.

Specyfikacja

Model kamery - 4KSDI-Mini Rolling Shutter
Przetwornik - Sony Exmor-R IMX183
Tryby wyjścia - 4K, UHD, 2K, 1080p, do 60fps
Format - 4K/2K: Approx. 2/3" (11.1mm diagonal) UHD/1080p: 2/3" (10.6mm diagonal)
Typ przetwornika - CMOS z migawką rolling (rolling shutter)
Opcje przetwornika - Kolor (Bayer) lub B/W
Zakres dynamiki - 72 dB
Interfejsy wyjściowe - Single-Link 12G/6G/3G/HD-SDI, Dual-Link 3G-SDI, Quad-Link 3G-SDI (SMPTE ST 292/424/2081/2082)
Format wyjścia - 10-bit 4:2:2(Y’Cb’Cr’), 4:4:4 (RGB) lub RAW (Bayer)
Kontola ekspozycji - Automatyczna (zmienia ekspozycje, wzmocnienie lub/i przysłona jeśli możliwe) lub manualnie
Poprawa jakości obrazu - Gamma i LUT użytkownika, kontrola poziomu master pedestal, regulowane wyostrzanie
Ustawienia Koloru - Automatyczny balans bieli lub skalibrowane presety, 3D LUT, matryca korekcji kolorów, przesunięcia RGB, kontrola nasycenia
Synchronizacja - Tri-level sync input
Ustawienia kamery - RS-486; Pilot i OSD kamery; adapter USB do podłączenia z oprogramowaniem PC; bezpośredni protokół ASCII

Mechaniczne / elektryczne

Wymiary - 62.0 mm x 62.0 mm x 42.1mm
Montaż obiektywu - Mocowanie typu C (opcjonalnie obsługujące obiektywy z mocowaniem Active EF lub DC Auto Iris) lub pasywne mocowanie MFT
Punkty montażu kamery - Wszystkie 4 strony: 1/4"-20 z 2x M4 x 0.7; Powierzchnia przednia: 4x M4 x 0.7
Waga - 325 g (mocowanie typu C), 315 g (mocowanie MFT), 550 g (mocowanie typu C z dołączonym aktywnym adapterem obiektywu EF)
Zasilanie - 6.5W, 7-19V DC
Temperatura pracy - -30°C to 65°C, 20-85% wilgotność (bez kondensacji)
Temperatura przechowywania - -40°C to 85°C, 10-90% wilgotność (bez kondensacji)
Testy wstrząsu: względem MIL-STD-810G Method 516.6, 3-axis Shock 75G
Testy wibracji: względem MIL-STD-810G Method 514.6, 3-axis Vibration Category 20

Tryby wyjść:
Single-Link HD-SDI:
1080p 10-bit 4:2:2/RAW: 23.98, 24, 25, 29.97, 30
2K 10-bit 4:2:2/RAW: 23.98, 24, 25, 29.97, 30

Single-Link 3G-SDI:
1080p 10-bit 4:2:2/RAW: 50, 59.94, 60
1080p 10-bit 4:4:4: 23.98, 24, 25, 29.97, 30
2K 10-bit 4:2:2/RAW: 47.95, 48, 50, 59.94, 60
2K 10-bit 4:4:4: 23.98, 24, 25, 29.97, 30

Wersje

4KSDIMINIRS - Kamera kolorowa, przetwornik RS, obsługuje aktywny adapter obiektywu EF
4KSDIMINIRSD - Kamera kolorowa, przetwornik RS, obsługuje sterowanie obiektywem DC Auto Iris
4KSDIMINIRS-M - Kamera kolorowa, przetwornik RS, mocowanie MFT

Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
pixelpixelpixel