Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do pobrania
Kamera 4KSDI-Mini IO Industries (IOI)
Kamera 4KSDI-Mini IO Industries (IOI)
Kamera 4KSDI-Mini IO Industries (IOI)
Kamera 4KSDI-Mini IO Industries (IOI)
Kamera 4KSDI-Mini IO Industries (IOI)
Kamera 4KSDI-Mini IO Industries (IOI)
Kamera 4KSDI-Mini IO Industries (IOI)

Kamera 4KSDI-Mini IO Industries (IOI)

0,00 zł
netto
Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

MAŁA KAMERA WIDEO 4K/UHD/2K/HD

4KSDI-Mini to kompaktowa i lekka kamera wideo 4K z profesjonalnym 10-bitowym wyjściem SDI. Może być używana jako kamera typu point-of-view (POV) podczas wydarzeń na żywo i transmisji sportowych, mieszcząc się w ciasnych miejscach, gdzie większe kamery są niepraktyczne. W połączeniu z rejestratorem wideo SDI, 4KSDI-Mini może być używana do specjalistycznych zastosowań w kinematografii cyfrowej i produkcji fabularnej. Idąc w ślady kamery 4KSDI firmy IO Industries, 4KSDI-Mini oferuje lepszą jakość obrazu, mniejszą obudowę oraz możliwość przesyłania pojedynczego kabla wideo 4K60p przez 12G-SDI. W sumie kamera ta ułatwia udostępnienie światu nowych kątów wideo 4K, zwiększając możliwości produkcji wielokamerowych wszelkiego rodzaju.

CZUJNIKI Z GLOBALNĄ LUB RUCHOMĄ MIGAWKĄ

Do wyboru są dwa modele 4KSDI-Mini. Oba oferują te same funkcje wewnętrzne i tę samą różnorodność formatów wyjściowych 4K/UHD lub 2K/HD, ale wykorzystują różne typy czujników CMOS. Standardowy model 4KSDI-Mini posiada 1-calowy przetwornik Sony CMOS z funkcją globalnej migawki, dzięki czemu najlepiej sprawdza się w zastosowaniach wymagających szybkiego ruchu lub gwałtownego przemieszczania kamery. Model 4KSDI-Mini RS wyposażono w przetwornik Sony CMOS formatu 2/3" z funkcją ruchomej migawki, który lepiej sprawdza się w zastosowaniach wymagających nieruchomej kamery lub ograniczonego ruchu. Jakość obrazu i czułość w obu modelach jest podobna, więc wybór między nimi sprowadza się do tego, który z nich jest najlepiej dostosowany do danego zastosowania.

WYMIENNE OBIEKTYWY

Kamera 4KSDI-Mini jest dostępna z mocowaniem typu C lub pasywnym mocowaniem Mikro Cztery Trzecie (MFT), które umożliwia łatwą wymianę między setkami dostępnych obecnie kompaktowych obiektywów. Elastyczność łatwej wymiany między obiektywami typu rybie oko, portretowym, zoom, teleobiektywem i wieloma innymi rodzajami obiektywów zwiększa wszechstronność kamery 4KSDI-Mini. Obiektywy z mocowaniem C mogą być bardzo kompaktowe i zazwyczaj są regulowane ręcznie, choć dostępne są także zdalnie sterowane modele z silnikiem. Mocowanie MFT jest powszechnie stosowane w kompaktowych aparatach fotograficznych i dostępna jest szeroka gama kompatybilnych obiektywów, w tym obiektywy typu fisheye o niskich zniekształceniach. Dostępne są adaptery umożliwiające konwersję mocowania C-mount lub MFT na inne mocowania obiektywów, takie jak B4, PL, Nikon F, Canon EF i inne. Dostępny jest również aktywny adapter z mocowania C-mount na EF-mount, który umożliwia podłączenie obiektywów z mocowaniem EF do aparatów z mocowaniem C-mount, zapewniając możliwość zdalnego sterowania ustawieniami ostrości i przysłony obiektywu.

WIELOFORMATOWE WYJŚCIE WIDEO SDI

Dzięki czterem wyjściom SDI na złączach HD-BNC, 4KSDI-Mini zapewnia szereg opcji podłączenia do starszego i przyszłego sprzętu wideo 4K. Podstawowy format wyjściowy można wybrać między UHD i DCI 4K, z szybkością od 23,98 do 60,0 klatek na sekundę. Jeśli konfiguracja łącza SDI jest ustawiona na single-link 12G/6G-SDI lub dual-link 3G-SDI, dwa pierwsze wyjścia SDI przenoszą sygnał główny. Na trzecim wyjściu SDI dostępny jest sygnał dodatkowy, wyświetlający skalowaną kopię sygnału głównego w formacie HD lub 2K. Sygnał drugorzędny jest pomocny przy monitorowaniu lub nawet nagrywaniu sygnału głównego w innym formacie. Ponadto menu ekranowe może być wyświetlane zarówno na wyjściu głównym, jak i dodatkowym, lub tylko na dodatkowym, pozostawiając wyjście główne "zawsze czyste". Konfiguracja łącza SDI może być również ustawiona na quad-link 3G-SDI dla połączeń z wcześniejszymi urządzeniami kompatybilnymi z 4K, jednak nie jest dostępne wyjście wtórne.

BOGATY W FUNKCJE

Kamerę 4KSDI-Mini można szybko skonfigurować za pomocą inteligentnych funkcji, takich jak automatyczny balans bieli i automatyczna ekspozycja, ale w przeciwieństwie do innych małych kamer POV, funkcje te można łatwo wyłączyć, aby umożliwić precyzyjne dostrojenie przetwarzania kolorów wykonywanego przez kamerę. Kamera 4KSDI-Mini posiada ręczną regulację balansu bieli i czerni z regulacją nasycenia, wstępne ustawienia temperatury barwowej oraz matrycę korekcji kolorów 3x3. Standardem są także tablice LUT 1D i 3D o standardowym i wysokim zakresie dynamiki, tablice LUT tonów RGB, funkcja master pedestal oraz krzywe gamma, które można odpylać na miejscu. Takiej kontroli oczekuje się od większych kamer studyjnych i cyfrowych, ale teraz można ją znaleźć także w kompaktowej kamerze POV!

ŁATWY W UŻYCIU, ŁATWY DO ZINTEGROWANIA

Kamera 4KSDI-Mini jest sterowana za pomocą dwuprzewodowego połączenia szeregowego RS485. Operatorzy mogą używać ręcznego pilota do szybkiej regulacji kamery za pomocą menu ekranowego. W przypadku środowisk nadawania na żywo dostępne są również panele zdalnego sterowania (RCP) innych producentów, które umożliwiają szybką regulację funkcji malowania i cieniowania. Sterowanie za pomocą komputera PC jest możliwe dzięki adapterowi USB-RS485 oraz łatwemu w użyciu oprogramowaniu dostarczanemu wraz z kamerą. W przypadku pełnej integracji systemów, pełny protokół sterowania kamerą jest prosty i w pełni udokumentowany, co umożliwia twórcom oprogramowania włączenie go do innych systemów sterowania.

SYNCHRONIZACJA WIELU KAMER

Synchronizacja migawki ma krytyczne znaczenie w zastosowaniach z wieloma kamerami, takich jak stereoskopowe 3D, VR-360, a nawet przechwytywanie wideo wolumetrycznego. Ponadto, w instalacjach nadawanych na żywo, kamery muszą być w stanie podłączyć się do głównego systemu synchronizacji, aby umożliwić cięcia i przejścia między kamerami. W przeciwnym razie kamery muszą być sparowane z synchronizatorami ramki, co może zwiększyć całkowite opóźnienie wideo. 4KSDI-Mini akceptuje trójpoziomowy sygnał synchronizacji HD przez dedykowane wejście HD-BNC. Jeśli sygnał ten jest dystrybuowany do wielu kamer, można osiągnąć synchronizację migawki na poziomie mikrosekund pomiędzy kamerami.

SPECYFIKACJE

Model kamery

4KSDI-Mini Migawka globalna

Przetwornik

Sony Pregius IMX305

Tryby wyjściowe

4K, UHD, 2K, 1080p, do 60fps

Format optyczny

4K/2K: 1" (przekątna 16,0 mm) UHD/1080p: około 1" (przekątna 15,2 mm)

Typ przetwornika

CMOS z globalną migawką elektroniczną

Opcje czujnika

Kolorowy (Bayer) lub monochromatyczny

Zakres dynamiki

73.6 dB

Interfejs wyjściowy

Pojedyncze łącze 12G/6G/3G/HD-SDI, podwójne łącze 3G-SDI, poczwórne łącze 3G-SDI (SMPTE ST 292/424/2081/2082)

Format wyjściowy

10-bitowy 4:2:2 (Y'Cb'Cr'), 4:4:4 (RGB) lub RAW (Bayer)

Kontrola ekspozycji

Automatyczna (regulacja ekspozycji, wzmocnienia i/lub przysłony, jeśli są dostępne) lub ręczna

Poprawa jakości obrazu

Gamma (1D LUT), kontrola cokołu głównego, regulowane wyostrzanie

Kontrola koloru

Automatyczny balans bieli lub skalibrowane ustawienia wstępne, 3D LUT, matryca korekcji kolorów, przesunięcia RGB, kontrola nasycenia

Synchronizacja

Wejście synchronizacji trójpoziomowej

Konfiguracja kamery

RS-485; użyj pilota ręcznego do OSD, adaptera USB do oprogramowania PC lub bezpośredniego protokołu ASCII

SPECYFIKACJE MECHANICZNE/ELEKTYCZNE

Wymiary

62.0 mm x 62.0 mm x 42.1mm

Mocowanie obiektywu

Mocowanie typu C (opcjonalnie obsługujące obiektywy z mocowaniem Active EF lub DC Auto Iris) lub pasywne mocowanie MFT

Punkty mocowania kamery

Wszystkie 4 boki: 1/4"-20 z 2x M4 x 0.7; Powierzchnia przednia: 4x M4 x 0.7

Waga

325g (mocowanie typu C), 315g (mocowanie MFT), 550g (mocowanie typu C z dołączonym aktywnym adapterem obiektywu EF)

Wymagania dotyczące zasilania

7.5W, 7-19V DC

Temperatura pracy

-30°C do 65°C, wilgotność 20-85% (bez kondensacji)

Temperatura przechowywania

-40°C do 85°C, wilgotność 10-90% (bez kondensacji)

Wstrząsy podczas pracy

Testowane zgodnie z MIL-STD-810G Metoda 516.6, wstrząsy 3-osiowe 75G.

Wibracje podczas pracy

Testowane zgodnie z MIL-STD-810G, metoda 514.6, 3-osiowe wibracje, kategoria 20

Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
pixelpixelpixel