Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Systemy obwodowe

Nowoczesne rozwiązania do ochrony obwodowej pozwalają na inteligentne zarządzanie i wykrywanie zdarzeń bez konieczności bycia na miejscu. Oprogramowanie dzięki powiadomieniom na telefon ogranicza lub nawet redukuje także zapotrzebowanie na osoby, które realnie musiałaby monitorować sytuację 24/7. 

Inteligentna ochrona obwodowa

Aplikacja do analizy obrazu z kamer daje Ci panowanie nad ochroną obiektów na ich obwodzie. System automatycznie poddaje detekcji wszystkie obiekty, osoby i pojazdy, które zbliżają się do terenu obiektu. Świetnie nadaje się do miejsc, gdzie wymagane jest zapewnienie wysokiego stopnia bezpieczeństwa - zakładów chemicznych, elektrowni, stacji paliw, zakładów karnych, fabryk i innych obiektach, w których potrzebna jest dodatkowa kontrola dostępu. 

Na system składają się narzędzia, które można łatwo skonfigurować. Co ważne - całość składa się w skuteczne, efektywne i skalowalne rozwiązanie, do którego należą oprogramowanie do analityki obwodowej, narzędzie do projektowania, a także dostosowane do potrzeb klienta opcjonalne wtyczki, rozszerzające możliwości całości. Dzięki narzędziu do projektowania łatwo sprawdzisz zasięg detekcji poszczególnych kamer, a także będziesz wiedział, gdzie musisz zainstalować dodatkowe urządzenia, bo powstały martwe pola. Dowiesz się także o wysokości, na jakiej musisz zamontować kamery - tak, by działały optymalnie. Wtyczki pomagają m.in. w połączeniu oprogramowania z innymi systemami.

Aplikacja ma bardzo wysoką skuteczność przy wykrywaniu osób i pojazdów w ruchu, przy czym od razu je klasyfikuje, minimalizując także fałszywe alarmy. Aplikacja uczy się automatycznie, radzi sobie ze zmiennym oświetleniem i pomija ruch wygenerowany przez kogoś innego niż człowieka lub przez pojazd. Konfigurację systemu można dostosować do swoich potrzeb, dzięki temu, że obsługuje ona wiele scenariuszy detekcji jednocześnie.

Może wykryć cztery różne rodzaje zdarzeń, wyzwalając alarm:

  • Wtargnięcie: kiedy osoba lub pojazd znajdzie się we wcześniej zdefiniowanej strefie.
  • Przekraczanie strefy: kiedy osoba lub pojazd przekroczy dwie wstępnie określone strefy we wstępnie określonej kolejności i kierunku.
  • Podejrzane zachowania: kiedy osoba lub pojazd pozostają we wstępnie zdefiniowanej strefie dłużej niż przez określony czas.
  • Warunkowe przekraczanie strefy: kiedy osoba lub pojazd wkroczy na teren wstępnie określonej strefy bez przekroczenia jednej, lub więcej wstępnie określonych stref.

Dzięki aplikacji jest możliwość automatycznego nałożenia metadanych zaznaczających obszary i trajektorie poruszających się osób lub pojazdów, które zostały wykryte. Metadane są w postaci czerwonych prostokątów zaznaczających osoby i czerwonych linii, pokazujących trajektorie ruchu tych osób, a także niebieskie prostokąty zaznaczające samochody i niebieskie linie dla ich trajektorii. 

Metadane są pokazane na ekranie w postaci prostokątów zaznaczających obiekty i linii, pokazujących trajektorie ruchu tych obiektów - w przypadku osób metadane są czerwone, a w przypadku pojazdów niebieskie. Rozwiązanie to jest bardzo pomocne przy oglądaniu materiałów z kamer termowizyjnych.

Dzięki temu, że obraz nie jest przesyłany do żadnego serwera w celu analizy, a odbywa się ona bezpośrednio w kamerze IP, to system jest bardziej elastyczny i skalowalny. W dodatku aplikację można zainstalować w dowolnej liczbie kamer.  

To użytkownik decyduje o tym, jak system ma zareagować na wykrycie zdarzenia. Oprócz możliwości wysłania alertów na maila, czy telefon, istnieje także możliwość skonfigurowania rozwiązania w taki sposób, że w trakcie wtargnięcia może być uruchomiony alarm dźwiękowy z głośnika i alarm świetlny. Systemem można zarządzać z jednej lokalizacji - możliwa jest z niej także konfiguracja scenariuszy w każdej z kamer.

Mają Państwo pytania lub są zainteresowani wyceną rozwiązania? Skontaktujcie się z nami! 

kontakt@TVprzemyslowa.pl

+48 61 8750 476

pixelpixelpixel