Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akcesoria do kamer termowizyjnych i noktowizyjnych

( ilość produktów: 4 )

Kamery termowizyjne i noktowizyjne są niezwykle przydatnymi narzędziami w wielu dziedzinach, od zastosowań wojskowych po monitorowanie bezpieczeństwa i poszukiwanie osób zaginionych. Jednak aby uzyskać optymalne wyniki, ważne jest wyposażenie tych kamer w odpowiednie akcesoria. W tym artykule omówimy różne akcesoria do kamer termowizyjnych i noktowizyjnych oraz ich znaczenie w poprawianiu funkcjonalności i skuteczności tych urządzeń.

Oświetlenie dodatkowe

Lampy podczerwieni

Lampy podczerwieni są niezbędnymi akcesoriami do kamer termowizyjnych i noktowizyjnych. Emitują one światło podczerwone, które jest widoczne dla tych kamer, ale nie dla ludzkiego oka. Dzięki temu kamery mogą rejestrować obrazy w ciemności lub słabym oświetleniu. Lampy podczerwieni są dostępne w różnych mocach i zasięgach, co pozwala dostosować ich działanie do konkretnych warunków.

Reflektory podczerwieni

Reflektory podczerwieni są bardziej zaawansowanymi akcesoriami, które mogą skutecznie oświetlić obszar obserwacji kamery termowizyjnej lub noktowizyjnej. Mają większą moc niż lampy podczerwieni i są szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy konieczne jest silne i skoncentrowane oświetlenie. Reflektory podczerwieni mogą być montowane na różnych platformach, na przykład na statywach lub pojazdach.

Obiektywy

Obiektywy zmiennoogniskowe

Obiektywy zmiennoogniskowe pozwalają na regulację ogniskowej i dostosowanie pola widzenia kamery. Są to bardzo przydatne akcesoria, zwłaszcza w przypadku zastosowań, gdzie obserwowany obszar może znajdować się na różnych odległościach od kamery. Dzięki obiektywom zmiennofokalnym można łatwo dostosować zoom i uzyskać optymalne ustawienia obrazu.

Obiektywy szerokokątne

Obiektywy szerokokątne umożliwiają rejestrowanie szerszego pola widzenia niż standardowe obiektywy. Są one szczególnie przydatne w sytuacjach, gdzie konieczne jest monitorowanie dużego obszaru lub obserwacja scen panoramicznych. Obiektywy szerokokątne mogą być wykorzystywane zarówno w kamerach termowizyjnych, jak i noktowizyjnych.

Obiektywy teleobiektywowe

Obiektywy teleobiektywowe pozwalają na przybliżenie obrazu, co jest niezbędne w przypadku obserwacji obiektów znajdujących się na dużej odległości od kamery. Te akcesoria są często stosowane w celu identyfikacji szczegółów lub obserwacji z odległości, które normalnie byłyby nieosiągalne. Obiektywy teleobiektywowe zwiększają zdolności rozpoznawcze kamer termowizyjnych i noktowizyjnych.

Statywy i uchwyty

Statywy

Statywy są niezastąpionymi akcesoriami, które umożliwiają stabilne i wygodne umieszczenie kamery termowizyjnej lub noktowizyjnej w wybranej pozycji. Dzięki statywom można uniknąć drgania kamery i uzyskać stabilny obraz. Istnieją różne rodzaje statywów, w tym statywy trójnogowe, statywy z głowicami kulowymi i statywy z regulowaną wysokością.

Uchwyty do montażu na różnych powierzchniach

Uchwyty do montażu na różnych powierzchniach są przydatnymi akcesoriami, które umożliwiają zamocowanie kamery na ścianach, słupach, pojazdach itp. Dzięki nim można łatwo dostosować pozycję i kierunek kamery w zależności od potrzeb. Uchwyty są zwykle wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne, co czyni je idealnymi do zastosowań zewnętrznych.

Zasilanie

Akumulatory

Akumulatory są niezbędnymi akcesoriami do zasilania kamer termowizyjnych i noktowizyjnych. Dają onemożliwość korzystania z tych urządzeń w miejscach, gdzie brak dostępu do zasilania sieciowego. Ważne jest, aby wybrać akumulatory o odpowiedniej pojemności, aby zapewnić wystarczającą ilość energii na długi czas działania kamery.

Zasilacze sieciowe

Zasilacze sieciowe są alternatywną opcją zasilania kamer termowizyjnych i noktowizyjnych, gdy istnieje stały dostęp do prądu. Pozwalają na nieprzerwane działanie kamer, eliminując konieczność wymiany akumulatorów. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni zasilacz o odpowiednim napięciu i mocy, aby zapewnić stabilne zasilanie dla kamery.

Pozostałe akcesoria

Pokrowce i torby na kamery

Pokrowce i torby na kamery są ważnymi akcesoriami, które zapewniają ochronę kamery termowizyjnej lub noktowizyjnej przed uszkodzeniami mechanicznymi, kurzem i warunkami atmosferycznymi. Dobrej jakości pokrowiec lub torba zapewnia bezpieczne przechowywanie i transport kamery, co jest istotne, zwłaszcza w przypadku profesjonalnego użytku.

Filtry optyczne

Filtry optyczne są przydatnymi akcesoriami, które pozwalają na dostosowanie charakterystyki obrazu rejestrowanego przez kamerę termowizyjną lub noktowizyjną. Filtry mogą służyć do zmniejszania blasku, poprawy kontrastu, eliminacji refleksów lub filtrowania określonych długości fal. Wybór odpowiedniego filtra zależy od konkretnych potrzeb i warunków obserwacji.

Przejściówki i adaptery

Przejściówki i adaptery są przydatnymi akcesoriami, które umożliwiają łączenie różnych elementów układu optycznego kamery termowizyjnej lub noktowizyjnej. Mogą być stosowane do montażu dodatkowych obiektywów, filtrów lub innych akcesoriów. Przejściówki i adaptery zapewniają elastyczność i możliwość rozbudowy kamery zgodnie z indywidualnymi preferencjami i wymaganiami użytkownika.

pixelpixelpixel