Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kamery noktowizyjne

( ilość produktów: 30 )

Kamery noktowizyjne, zwane również kamerami termowizyjnymi, to urządzenia, które umożliwiają obserwację w warunkach ograniczonej widoczności, takich jak ciemność czy gęsta mgła. Wykorzystują one technologię termiczną, która pozwala rejestrować promieniowanie podczerwone emitowane przez ciała lub obiekty. Dzięki temu są w stanie generować obraz na podstawie różnicy temperatur pomiędzy obiektami.

Zastosowanie kamery noktowizyjnej

Kamery noktowizyjne znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach. Oto kilka przykładów:

 Bezpieczeństwo publiczne

Kamery noktowizyjne są powszechnie stosowane w miejscach publicznych, takich jak ulice, place czy parkingi. Służą one do monitorowania ruchu i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom. Dzięki nim można szybko reagować na incydenty i przestępstwa.

Militaria

Kamery noktowizyjne mają również duże znaczenie w wojskowości. Umożliwiają żołnierzom prowadzenie działań w warunkach ograniczonej widoczności, co jest niezwykle istotne w operacjach nocnych. Kamery te pozwalają na wykrycie wroga na większą odległość i podejmowanie odpowiednich działań.

Jak działa kamera noktowizyjna?

Kamery noktowizyjne działają na zasadzie detekcji promieniowania podczerwonego. Podczerwień to rodzaj promieniowania elektromagnetycznego, które jest niewidoczne dla ludzkiego oka. Kamery noktowizyjne rejestrują promieniowanie podczerwone, a następnie przetwarzają je na obraz widoczny dla człowieka. Dzięki temu można dostrzegać obiekty i osoby w całkowitej ciemności.

Kamery noktowizyjne a kamery tradycyjne

Kamery noktowizyjne różnią się od tradycyjnych kamer w kilku aspektach. Oto główne różnice:

  • Widoczność w ciemności - umożliwiają obserwację w całkowitej ciemności, podczas gdy tradycyjne kamery wymagają odpowiedniego oświetlenia.

  • Niezależność od światła - nie są zależne od naturalnego światła czy sztucznego oświetlenia. Działa się to dzięki wykorzystaniu promieniowania podczerwonego.

  • Detekcja ruchu - są bardziej skuteczne w wykrywaniu ruchu w ciemności, co jest istotne w przypadku monitorowania nieruchomości lub monitorowania publicznego.

 

pixelpixelpixel