Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do pobrania
Kamera 8KSDI IO Industries (IOI)
Kamera 8KSDI IO Industries (IOI)
Kamera 8KSDI IO Industries (IOI)
Kamera 8KSDI IO Industries (IOI)
Kamera 8KSDI IO Industries (IOI)
Kamera 8KSDI IO Industries (IOI)
Kamera 8KSDI IO Industries (IOI)
Kamera 8KSDI IO Industries (IOI)
Kamera 8KSDI IO Industries (IOI)

Kamera 8KSDI IO Industries (IOI)

0,00 zł
netto
Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

MAŁA KAMERA WIDEO 8K/UHDTV2/4K/UHD

8KSDI to kompaktowa kamera wideo 8K/UHDTV2 z profesjonalnym 10-bitowym wyjściem SDI. Może być używana jako kamera typu point-of-view (POV) do transmisji sportowych i innych wydarzeń na żywo lub w połączeniu z rejestratorem wideo SDI, 8KSDI może być używana do specjalistycznej produkcji wideo i kinematografii. Może wygodnie zmieścić się w ciasnych miejscach, gdzie większe kamery są niepraktyczne. Dzięki wymiennemu mocowaniu obiektywu można stosować różne obiektywy, w zależności od tego, jak szeroki lub wąski widok jest potrzebny. Wiele kamer może być precyzyjnie zsynchronizowanych ze sobą w celu uzyskania systemów przechwytywania wciągającej rzeczywistości wirtualnej. Wyjście wideo o niskich opóźnieniach przez 4x12G-SDI umożliwia podłączenie typu plug-and-play do różnych monitorów, przedłużaczy sygnału, rejestratorów i innych elementów infrastruktury.

 

ZAAWANSOWANY PRZETWORNIK Z GLOBALNĄ MIGAWKĄ

Przetwornik obrazu CMOS zastosowany w kamerze 8KSDI charakteryzuje się zaawansowaną funkcją globalnej migawki. Globalna migawka oznacza, że wszystkie piksele na przetworniku rejestrują światło w tym samym czasie. W przeciwieństwie do tego, sensory wykorzystujące technikę ruchomej migawki rozłożą w czasie początek ekspozycji w poszczególnych rzędach obrazu. Prowadzi to do artefaktów ruchu w szybko poruszających się scenach, a także do nierównomiernego oświetlenia klatki, jeśli jasne błyski wystąpią w połowie okresu ekspozycji. Tradycyjnie, sensory zaprojektowane z myślą o globalnej migawce wykazywały kompromis w postaci wyższego poziomu szumów i niższego zakresu dynamicznego, lecz sensor Super 35 w 8KSDI posiada nowoczesną konstrukcję pikseli globalnej migawki z optymalizacjami zapewniającymi niski poziom szumów i wysoki zakres dynamiczny. Dzięki temu 8KSDI może być wykorzystywana w szerokim zakresie warunków oświetleniowych.

WYMIENNE OBIEKTYWY

Kamera 8KSDI jest wyposażona w wymienne mocowanie obiektywu, z opcjami mocowania F-mount lub Active EF-mount. Umożliwia to łatwe podłączenie setek standardowych obiektywów dostępnych obecnie na rynku. Elastyczność łatwego przełączania między obiektywami typu rybie oko, portretowym, zoom, teleobiektywem i wieloma innymi rodzajami obiektywów zwiększa wszechstronność kamery 8KSDI w porównaniu z innymi kamerami ze zintegrowanymi niewymiennymi obiektywami. Mocowanie typu F jest pasywnym, wyłącznie mechanicznym mocowaniem wymagającym obiektywów z mocowaniem typu F z możliwością ręcznej regulacji. Aktywne mocowanie EF elektronicznie steruje wszystkimi dołączonymi obiektywami z mocowaniem EF, zapewniając zdalną kontrolę nad przysłoną i ostrością.

WIELOFORMATOWE WYJŚCIE WIDEO SDI

Dzięki czterem wyjściom SDI na złączach HD-BNC, 8KSDI zapewnia szereg opcji podłączenia do urządzeń zgodnych z 8K/UHDTV2 lub 4K/UHD. Formaty wyjściowe o najwyższej rozdzielczości to UHDTV2 (7680x4320) i DCI 8K (8192x4320), z szybkością od 23,98 do 60,0 klatek na sekundę. W przypadku zastosowań, które nie wymagają jeszcze rozdzielczości 8K, tryb skalowania w kamerze umożliwia przesyłanie sygnału wyjściowego 4K/UHD z prędkością do 60 klatek na sekundę za pośrednictwem pojedynczego łącza 12G/6G-SDI. Ten wysoce szczegółowy tryb wyjściowy 4K/UHD przekracza zmierzoną rozdzielczość kamer 4K z rodzimymi przetwornikami obrazu 4K.

BOGATY ZESTAW FUNKCJI

Kamerę 8KSDI można szybko skonfigurować za pomocą inteligentnych funkcji, takich jak automatyczny balans bieli i automatyczna ekspozycja, ale w przeciwieństwie do innych kamer POV, funkcje te można łatwo wyłączyć, aby umożliwić ręczne dostrajanie ekspozycji i przetwarzanie kolorów przez kamerę. 8KSDI posiada zgrubne i precyzyjne sterowanie ekspozycją (migawką), sterowanie balansem bieli i balansem czerni z regulacją nasycenia, presety temperatury barw oraz matrycę korekcji kolorów 3x3. Standardem są także tablice Look up (LUT) z opcjami gamma o standardowym i wysokim zakresie dynamiki, funkcją kolana i piedestałem głównym. Wreszcie, funkcje poprawy jakości obrazu i denoise umożliwiają wyświetlanie najdrobniejszych szczegółów w jak najlepszej jakości.

ŁATWY W UŻYCIU, ŁATWY DO ZINTEGROWANIA

Kamera 8KSDI jest sterowana za pomocą dwuprzewodowego połączenia szeregowego RS485. Operatorzy mogą używać ręcznego pilota do szybkiej regulacji kamery za pomocą menu ekranowego. Dla środowisk transmisji na żywo dostępne są również panele zdalnego sterowania (RCP) innych producentów, umożliwiające szybką regulację funkcji malowania i cieniowania. Sterowanie za pomocą komputera PC jest możliwe dzięki adapterowi USB-RS485 oraz łatwemu w użyciu oprogramowaniu dostarczanemu wraz z kamerą. W przypadku pełnej integracji systemów, pełny protokół sterowania kamerą jest prosty i w pełni udokumentowany, co umożliwia programistom włączenie go do innych systemów sterowania.

SYNCHRONIZACJA WIELU KAMER

Synchronizacja migawki ma krytyczne znaczenie w zastosowaniach z wieloma kamerami, takich jak stereoskopowe systemy 3D, VR-360, a nawet przechwytywanie wideo wolumetrycznego. Ponadto, w obiektach nadających programy na żywo, kamery muszą być w stanie podążać za głównym punktem odniesienia synchronizacji, aby umożliwić cięcia i przejścia między kamerami. W przeciwnym razie kamery muszą być sparowane z synchronizatorami ramki, co może zwiększyć całkowite opóźnienie wideo. 8KSDI akceptuje trójpoziomowy sygnał synchronizacji HD przez dedykowane wejście HD-BNC. Jeśli sygnał ten jest dystrybuowany do wielu kamer, można osiągnąć synchronizację migawki na poziomie mikrosekund pomiędzy kamerami.

SPECYFIKACJE

Model kamery

8KSDI

Przetwornik

ON Semiconductor XGS45000

Tryby wyjściowe

8K, UHDTV2, 4K, UHD, do 60 klatek na sekundę

Format optyczny

Super 35 (8K/4K: przekątna 29,6 mm; UHDTV2/UHD: przekątna 28,2 mm)

Typ przetwornika

CMOS z globalną migawką elektroniczną

Opcje przetwornika

Kolorowy (Bayer) lub monochromatyczny

Zakres dynamiczny

67.5 dB

Interfejs wyjściowy

Quad-Link 12G/6G-SDI, Single-Link 12G/6G-SDI (złącza HD-BNC)

Format wyjściowy

10-bitowy 4:2:2 (Y'Cb'Cr') lub RAW (Bayer)

Kontrola ekspozycji

Automatyczna (regulacja ekspozycji, wzmocnienia i/lub przysłony, jeśli są dostępne) lub ręczna

Poprawa jakości obrazu

Gamma (1D LUT), kontrola piedestału głównego, filtr denoise, filtr poprawy szczegółów

Kontrola koloru

Automatyczny balans bieli lub skalibrowane ustawienia wstępne, matryca korekcji kolorów, przesunięcia RGB, kontrola nasycenia

Synchronizacja

Wejście synchronizacji trójpoziomowej

Konfiguracja kamery

RS-485; użyj pilota ręcznego do OSD, adaptera USB do oprogramowania PC lub bezpośredniego protokołu ASCII

SPECYFIIKACJE MECHANICZNE/ELEKTRYCZNE

Wymiary

62,0 mm x 62,0 mm x 154,7 mm (WxHxD, z mocowaniem F)

Mocowanie obiektywu

F-mount lub aktywne mocowanie Canon EF-mount

Punkty mocowania kamery

Góra/Dół: 1/4"-20; Wszystkie boki: 2x M4 x 0.7

Waga

715 g (z mocowaniem F, bez obiektywu)

Wymagania dotyczące zasilania

Około 14W @ 12V DC

Temperatura pracy

-10°C do 50°C, wilgotność 20-85% (bez kondensacji)

Temperatura przechowywania

-40°C do 85°C, wilgotność 10-90% (bez kondensacji)

Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
pixelpixelpixel